Užitočná inovácia

Google Mapy vám teraz pomôžu nájsť voľnú nabíjaciu stanicu. Zobrazujú aj ZSE Drive a Greenway?

Používate Google Maps na navigáciu a jazdíte na elektromobile? Dobrá správa: Mapy dostávajú funkciu, ktorá by podľa Googlu mala skoncovať s úzkosťou spojenou s hľadaním nabíjačky.

Vydané Text: 

Google často prichádza s užitočnými novými funkciami pre svoju aplikáciu Mapy.

Nedávno bola napríklad pridaná možnosť výberu „najzelenšej“ trasy pre navigovanie. Má ísť predovšetkým o zelenú trasu s najnižšou spotrebou paliva a energie. Je to praktickí na úsporu paliva (alebo elektriny), aj keď niekedy musíte byť pripravení na to, že na ceste strávite o niečo dlhšie. Z našej praxe však často vyplýva, že táto ekologická trasa je zhodná s tou najrýchlejšou, čo predovšetkým v meste dáva zmysel.

Teraz Google Mapy prichádzajú s novou funkciou, ktorá by mala osloviť vodičov elektrických automobilov, ako tých z rodiny Volkswagen ID, ale aj vodičov plug-in hybridov, ako je nová Škoda Kodiaq PHEV s elektrickým dojazdom až do 100 km.

Inzercia


Advertisement

Novinkou je teda podrobné zobrazenie nabíjacích staníc pre elektrické automobily.

Tam, kde ste predtým mohli vidieť iba to, kde sa nachádza nabíjacia stanica, vám teraz Mapy Google poskytnú aj podrobnosti.

Inzercia

Na prvý pohľad tak vidíte, či môžete využiť svoj nabíjací konektor, ale aj to, či je na danom stojane konektor reálne k dispozícii.

Podľa toho, čo sme vyskúšali na Android verzii aplikácie, vyzerá to tak, že zobrazuje údaje zo staníc ZSE Drive aj Greenway.

Inzercia

Vo vyhľadávaní môžete filtrovať stanice s vysokým výkonom či podľa typu podporovaného konektora.

Aktualizácia Google máp je už k dispozícii na stiahnutie.

Inzercia

Nabíjanie elektromobilov: Čo ak konektory zmoknú? Majú sa čistiť? A ako je to s predlžovačkami?

Nabíjačiek pre elektrické autá na Slovenku pribúda. Stále však výrazne zaostávame za európskym priemerom

Nabíjanie v paneláku? / Život s elektromobilom

 

 
Erik Stríž je motoristický novinár, redaktor denníka Autoviny.sk a redaktor časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.

Zaujíma vás riešenie dopravného problému alebo pre nás máte tip na článok? Napíšte na tip@motoristickynovinar.sk

Pokračujte na ďalší príspevok »FOTOGALÉRIA

V Bratislave dnes odštartovala výroba nového Superbu, pozrite sa do zákulisia výroby závode VW Slovakia

  • Nový Superb Combi sa vyrába súčasne s VW Passat Combi, neskôr sa do programu produkcie pridá aj Superb vo verzii liftback.

     Závod Volkswagen Slovakia sa pre spustenie výroby dôležitých modelov výrazne modernizoval, investícia do projektu Beta+ obnáša stovky miliónov eur. V rámci prípravy na sériovú produkciu sa vyrobilo až do dvetisíc kusov nového Superbu Combi.
  • Nabitá ponuka

    Slovenský Mercedes prišiel s neodolateľnou ponukou. Do ceny elektromobilov zahrnul nabíjací kredit, poistenie, financovanie aj nabíjací set

  • Poistenie na 2 roky, flexibilný systém nabíjania Pro, kredit na nabíjanie, predĺženú záruku na 6 rokov alebo do 90 000 km a zvýhodnené financovanie sú teraz v cene každého avizovaného elektromobilu.

     Kredit na nabíjanie je až do 6000 eur! Ponuka platí pre vozidlá k priamemu odberu, aj pre vozidlá zadané do výroby, dodané do 31. 12. 2023.