Užitočná inovácia

Google Mapy vám teraz pomôžu nájsť voľnú nabíjaciu stanicu. Zobrazujú aj ZSE Drive a Greenway?

Používate Google Maps na navigáciu a jazdíte na elektromobile? Dobrá správa: Mapy dostávajú funkciu, ktorá by podľa Googlu mala skoncovať s úzkosťou spojenou s hľadaním nabíjačky.

Vydané  Text: 

Google často prichádza s užitočnými novými funkciami pre svoju aplikáciu Mapy.

Nedávno bola napríklad pridaná možnosť výberu „najzelenšej“ trasy pre navigovanie. Má ísť predovšetkým o zelenú trasu s najnižšou spotrebou paliva a energie. Je to praktickí na úsporu paliva (alebo elektriny), aj keď niekedy musíte byť pripravení na to, že na ceste strávite o niečo dlhšie. Z našej praxe však často vyplýva, že táto ekologická trasa je zhodná s tou najrýchlejšou, čo predovšetkým v meste dáva zmysel.

Teraz Google Mapy prichádzajú s novou funkciou, ktorá by mala osloviť vodičov elektrických automobilov, ako tých z rodiny Volkswagen ID, ale aj vodičov plug-in hybridov, ako je nová Škoda Kodiaq PHEV s elektrickým dojazdom až do 100 km.

Inzercia

Novinkou je teda podrobné zobrazenie nabíjacích staníc pre elektrické automobily.

Tam, kde ste predtým mohli vidieť iba to, kde sa nachádza nabíjacia stanica, vám teraz Mapy Google poskytnú aj podrobnosti.

Inzercia

Inzercia

Na prvý pohľad tak vidíte, či môžete využiť svoj nabíjací konektor, ale aj to, či je na danom stojane konektor reálne k dispozícii.

Podľa toho, čo sme vyskúšali na Android verzii aplikácie, vyzerá to tak, že zobrazuje údaje zo staníc ZSE Drive aj Greenway.

Vo vyhľadávaní môžete filtrovať stanice s vysokým výkonom či podľa typu podporovaného konektora.

Aktualizácia Google máp je už k dispozícii na stiahnutie.

Inzercia

Nabíjanie elektromobilov: Čo ak konektory zmoknú? Majú sa čistiť? A ako je to s predlžovačkami?

Nabíjačiek pre elektrické autá na Slovenku pribúda. Stále však výrazne zaostávame za európskym priemerom

Nabíjanie v paneláku? / Život s elektromobilom

 

 
Erik Stríž je motoristický novinár, redaktor denníka Autoviny.sk a redaktor časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.

Zaujíma vás riešenie dopravného problému alebo pre nás máte tip na článok? Napíšte na tip@motoristickynovinar.sk


ODPORÚČANÉ