Aktuality

Autosalón Nitra sa otvára, ponúkne hneď niekoľko premiér a zaujímavé expozície

Tohtoročný Autosalón Nitra 2018 otvára svoje brány a ponúkne hneď niekoľko skvelých premiér a zaujímavých expozícii. Medzi najväčšie lákadlá patrí najväčšie SUV od značky SEAT, model Tarraco a športovo vyladené SUV Cupra Ateca, ďalej Škoda Kodiaq RS a Hyundai i30 N-line.

Prečítajte si aj:


Cupra Ateca je SUV od Seatu na stereoidoch. Na tých najsilnejších.

Erik Stríž


Krásny 7-miestny SEAT Tarraco je konečne odhalený, mení celé smerovanie značky

Detaily SEAT Tarraco ešte viac poukazujú na príbuznosť s Kodiaqom a Tiguanom Allspace

Erik Stríž


Ďalej sa môžete tešiť na očakávanú Toyotu Camry a novú Corollu, Opel Combo, úplne nový Ford Focus a tiež na absolútnu novinku na slovenskom trhu MITSUBISHI SPACE STAR. Ten sme medzičasom stihli ako vôbec prvá redakcia na Slovensku odjazdiť a v priebehu nasledujúcich dní vám prinesieme naše postrehy z prvých jázd. Space Star bude ponúkať s atmosférickými motormi 1.0 a 1.2, pričom druhý uvedený bude možné kúpiť aj s „automatickou“ prevodvkou CVT. Základná cena je stanovená na 9 490 eur, za verziu s prevodovkou CVT zaplatíte 11 990 eur.

Mitsubishi Space Star (prvá jazda, 2018) (foto: Striz)

Prečítajte si aj:


Takto vyzerá európska Toyota Camry! Čo prináša?

Peter Orosz


Pozrite si TOP prvky nového Fordu Focus!

Peter Orosz


Verejnosť celkom určite baží aj po novom Volkswagene Touareg, ktorý už síce jazdí slovenské cesty, ale nie je ho vidieť tak často , ďalej návštevníci naživo uvidia modernizované Suzuki Vitara po facelifte, faceliftované modely Mazda 2 , CX-3 a CX-5, expozíciu značky KIA budú predstavovať Ceed, Ceed SW, Sportage facelift a Optima SW facelift.

Slovenskú premiéru si v Nitre zažije aj nový JEEP Cherokee.

Prečítajte si aj:


Nový VW Touareg R-Line naživo: krásne detaily, luxusný interiér

Erik Stríž


TEST: Volkswagen Touareg 3,0 V6 TDI SCR - Tretí z rodu

Majo Bóna


Veľa ponúkne aj stánok spoločnosti Hyundai, ktorý na Slovensko priniesol aj inovatívny model Nexo, elektrické SUV Kona Electric, takmer-hothatch 30 N-line, nové Santa Fe, i20 a Tucson po facelifte.

Prečítajte si aj:


Hyundai má úplne nové SUV NEXO. Jazdí na elektrinu, ale tankuje sa do neho vodík.

Erik Stríž


Erik Stríž
Erik Stríž je redaktorom magazínu Autoviny.sk a časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. V mediálnej oblasti sa pohybuje od roku 2007, okrem konvenčných auto-moto tém sa venuje aj problematike udržateľnej mobility, technológiám a dizajnu.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie