Advertisement

Advertisement
NOVINKY

Ruský súper Škody Octavia prekvapil cenami aj výbavou

Najsilnejší Moskvič 6 má 174 koní a hromadu výbavy.

Po počiatočných ťažkostiach Rusi doťahujú svoje automobilové plány do konca.
Vydané  Text: 


Advertisement

Ruský súper Škody Octavia sa začal predávať aj vo vrcholnej verzii. Najsilnejší Moskvič má 174 koní a chce domácich zákazníkov zaujať pestrou výbavou.

Ich skoro 4,8-metrový liftback menom 6 je dokonca väčší ako Octavia, do karát mu hrá aj 174 koní a výbavou údajne škodovku strčí do vrecka. 

Napriek tomu stojí o dosť menej.

Ak by ste si u nás chceli kúpiť novú Škodu Octaviu, musíte siahnuť do vrecka pre minimálne 23 440 eur.

Základom pre 4,7 metrový automobil základná výbava Active v spojení s preplňovaným benzínovým motorom 1.0 TSI s max. výkonom 81 kW.

Octavia sa ďalej predáva aj s motormi 1.5 TSI a naftovým 2.0 TDI.

Inzercia

Moskovič 6 ide tvrdo na trh. Zdroj: eng.autostat.ru

Moskvič 6 prekvapil aj cenami

Z Európy sa tak stáva územie, kde je čoraz  náročnejšie kúpiť priestranné nové auto do 20-tisíc eur.

Inzercia

Nový Moskvič 6 je v Rusku v ponuke s preplňovanou jedna-päťkou naladenou na 136 a 174 koní.

V prvom je pohon pohon predných kolies spojený s CVT, v druhom s klasickým automatom.

Inzercia

Ceny slabšieho prevedenia už boli odhalené, pričom s úrovňou výbavy Comfort je spojená čiastka 2 626 000 rubľov (cca 25 605 EUR), zatiaľ čo Business je k dispozícii od 2 826 000 RUB (cca 27 555 EUR).

Na základe toho sa ani nepredpokladalo, že by výkonnejší model zamieril pod tri milióny rubľov, ale stalo sa.Verzia disponujúca 174 koňmi je totiž k dispozícii od 2 976 000 RUB (cca 29 017 EUR), čo je za daných okolností zaujímavá cena.

Zvlášť keď je pri tom vyššia výbava.

Príjemná výbava na všetkých úrovniach

S úrovňou Business je pritom spojený digitálny prístrojový štít, sada kamier monitorujúcich okolie celého vozidla, strešné okno alebo sedadlo vodiča ovládané elektricky.

Za “holobyt” však nemôžeme považovať ani nižšie položenú výbavu Comfort, ktorej súčasťou sú vyhrievané predné sedadlá, multimédiá so spätnou kamerou a 10,4 palcovým displejom či plnohodnotné LEDky.

Možno už len dodať, že Moskvič 6 prekonáva mladoboleslavského súpera aj svojimi rozmermi, na dĺžku mu totiž nameriame 4 770 milimetrov.

Okrem toho tu potom máme šírku 1 820 mm, výšku 1 492 mm alebo rázvor 2 770 mm a svetlú výšku 140 mm.

V prípade Moskviča tu potom máme 540 l kufor, aj to možno vnímať ako veľkorysý priestor.

Koniec koncov ide o väčšiu porciu, než akú vám ponúkne napríklad súčasné BMW radu 3, a to aj v prípade variantu Touring.

V súčasnosti nie je možné nové automobily značky Moskvič kúpiť na európskych trhoch, teda ani na Slovensku. Rusi si za to môžu sami, ide o jeden z dôsledkov ich agresie proti Ukrajine.
Pokračujte na ďalší príspevok »FOTOGALÉRIA

V Bratislave dnes odštartovala výroba nového Superbu, pozrite sa do zákulisia výroby závode VW Slovakia

  • Nový Superb Combi sa vyrába súčasne s VW Passat Combi, neskôr sa do programu produkcie pridá aj Superb vo verzii liftback.

     Závod Volkswagen Slovakia sa pre spustenie výroby dôležitých modelov výrazne modernizoval, investícia do projektu Beta+ obnáša stovky miliónov eur. V rámci prípravy na sériovú produkciu sa vyrobilo až do dvetisíc kusov nového Superbu Combi.
  • Nabitá ponuka

    Slovenský Mercedes prišiel s neodolateľnou ponukou. Do ceny elektromobilov zahrnul nabíjací kredit, poistenie, financovanie aj nabíjací set

  • Poistenie na 2 roky, flexibilný systém nabíjania Pro, kredit na nabíjanie, predĺženú záruku na 6 rokov alebo do 90 000 km a zvýhodnené financovanie sú teraz v cene každého avizovaného elektromobilu.

     Kredit na nabíjanie je až do 6000 eur! Ponuka platí pre vozidlá k priamemu odberu, aj pre vozidlá zadané do výroby, dodané do 31. 12. 2023.