Aktuality

Je známy termín, kedy Cupra Formentor príde do predaja

Formentor je prvým vlastným automobilom od CUPRA, športovej sub-značky SEATu. Dnes je stále iba konceptom, teda produkčná verzia sa môže od vozidla predstaveného na autosalóne v Ženeve mierne líšiť.

Napriek tomu najnovšie správy z portálu Autoweek hovoria, že dnes už je známy aj termín spustenia predaja športového SUV. Za „termín“ sa v tomto prípade považuje rok 2020, iné zdroje uvádzajú už prvú polovicu roka. Táto informácia môže byť pre mnohých malým sklamaním, pretože do spustenia predaja novinky si budú musieť počkať ešte celý rok.

Cupra Formentor

Model Formentor je o niečo nižšií ako sériový model CUPRA Ateca, čo zvýrazňuje jeho športový charakter, navyše karoséria a svetlomety prešli výrazným prepracovaním.

Cupra Formentor

Expresívny dizajnový jazyk bol použitý aj pri návrhu interiéru, ktorý sa zásadne odlišuje od akýchkoľvek predchádzajúcich modelov značiek CUPRA a SEAT. Pri otvorení dverí sa rozsvieti unikátne uvítacie osvetlenie, ktoré zvýrazní kožený športový volant a škrupinové sedadlá. Kokpit doslova obopína vodiča a spolujazdca vpredu, horizontálne členený prístrojový panel plynulo prechádza do výplní predných dverí.

CUPRA Formentor

Prvky z tmavého chrómu a lesklé čierne akcenty dodávajú kabíne vzhľad premium. Karbónové operadlá škrupinových sedadiel symbolizujú ľahkosť a športový charakter. Vodič štúdie CUPRA Formentor sedí nižšie, v ergonomickejšej polohe. (zdroj: Peter Orosz - CUPRA predstavuje najkrajšie SUV tohto roka)


Autorom fotografií zo Ženevy je Rudo Banecký

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie