Aktuality

Interiér nového SUV Škoda Kamiq je odhalený, pozrite si všetky dostupné fotky

SUV Škoda Kamiq pre čínsky trh prakticky prezlieklo európsky Karoq do nového šatu, má rozmery 4390×1781×1593 mm (dš×v×). Čínsky Karoq je totiž v porovnaní s tým európskym až o desať centimetrov dlhší, pretože tamojší trh vyžaduje o niečo odlišné rozmery. Je to taký štandard, aj Mercedesy sa pre Čínu dodávajú o niečo dlhšie ako u nás.

Škoda potvrdila výrobu nového malého SUV

Prešlo niekoľko mesiacov a Škoda oznámila, že nové SUV s názvom Kamiq bude predávať aj v Európe, pričom premiéru nové vozidlo zažije na autosalóne v Ženeve (5. - 17. marca 2019). Stojí na platforme MQB, predpokladáme pohon predných kolies, benzínové motory pod kapotou a bohatú ponuku asistenčných systémov. S najväčšou pravdepodobnosťou nadviaže na dizajn štúdie Vision X, o čom svedčí aj nedávno zverejnená silueta vozidla s výraznými LED svetlami.

Nový crossover (alebo subkompaktné SUV) bude veľké približne ako SEAT Arona a očákávame, že sa stane bestsellerom svojej kategórie. Batožinový priestor by mal dosahovať objem 400 litrov, respektíve 1 395 litrov po sklopení zadných sedadiel.

Škoda Kamiq (EU) (2020) - interiér, exteriér, skice, detaily

Najnovšie Škoda odhalila prednú časť interiéru. Môžeme pozorovať ustálený koncernový štandard, v porovnaní s čínskym Kamiqom bude ten európsky používať napríklad odlišný dizajn infotainment displeja a pred vodičom bude združená digitálna prístrojovka. Očakávame, že bude dostupná ako príplatková výbava.

Materiálové vyhotovenie by malo zodpovedať štandardu, ktorý Škoda udržiava na veľmi dobrej úrovni. Veríme, že sa Škoda nevydá cestou SEATU, ktorý svoje modely ponúka síce s veľmi podobným interiérovým dizajnom, ale napríklad malé SUV Arona mierne degradoval tým, že jej „doprial“ tvrdšie plasty. Je možné, že z dlhodobého hľadiska budú odolnejšie a trvácnejšie, ale osobný kontakt s detailmi interiéru by mal byť vždy pozitívny.

Erik Stríž
Erik Stríž je redaktorom magazínu Autoviny.sk a časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. V mediálnej oblasti sa pohybuje od roku 2007, okrem konvenčných auto-moto tém sa venuje aj problematike udržateľnej mobility, technológiám a dizajnu.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie