Nová Kia Niro je medzi finalistami súťaže Európske Auto roka 2023

Víťaz bude vyhlásený na slávnostnom ceremoniáli, ktorý sa uskutoční na autosalóne v Bruseli.
Vydané Text: 

* **Kompaktný crossover Kia Niro si zabezpečil miesto vo finálovej sedmičke po dôkladnom testovaní 27 vozidiel** * **Model EV6 priniesol značke Kia prvé víťazstvo v súťaži Auto roka v roku 2022** * **Rok 2023 je už piaty rok, kedy sa model od značky Kia dostal do finále tejto súťaže v Európe** * **Rodina vozidiel Kia Niro podporuje pozíciu spoločnosti Kia medzi poprednými značkami elektromobilov a podporuje jej prechod na poskytovateľa trvalo udržateľnej mobility** Kia sa opäť dostala do záverečnej fázy súťaže Európske Auto roka (COTY), tentoraz s úplne novým kompaktným crossoverom Niro. Odborná porota zložená z 58 porotcov z 22 krajín starostlivo testovala 27 modelov, z ktorých sa do konečného užšieho výberu dostalo sedem vozidiel. Víťaz bude vyhlásený na slávnostnom ceremoniáli, ktorý sa uskutoční na autosalóne v Bruseli v piatok 13. januára. Nová Kia Niro kráča v šľapajach prvej generácie tohto modelu, ktorá v Európe odštartovala ponuku elektrifikovaných ekologických vozidiel značky Kia. Nový model Kia Niro bol komplexne prepracovaný, aby sa dostal na čelo C-CUV segmentu, kde vládne obrovská konkurencia. Kia sa zamerala na zabezpečenie toho, aby úplne nové Niro spĺňalo kľúčové požiadavky dnešných ekologicky uvedomelých spotrebiteľov. Aby spoločnosť Kia uľahčila ľuďom prechod na elektrifikovanú mobilitu spôsobom, ktorý vyhovuje ich potrebám, vozidlo je ponúkané s možnosťou výberu z troch elektrifikovaných pohonných jednotiek – hybridnej, plug-in hybridnej (PHEV) a úplne elektrickej. Variant Niro EV poskytuje dojazd 463 km na čisto elektrický pohon, zatiaľ čo model PHEV poskytuje dojazd 65 km na elektrinu, čo je viac než postačujúce na denné vozenie. Priestranný a funkčný interiér modelu Kia Niro je zariadený udržateľnými materiálmi a využíva najnovšie funkcie infotainmentu a konektivity. V minulosti, sa do užšieho výberu poroty dostali aj modely Stinger, EV6 a model Ceed, ktorý sa do finálne dostal dokonca dvakrát, s modelmi prvej a tretej generácie. Kia Niro plní kľúčovú úlohu v stratégii s názvom „Plán S“, ktorá načrtáva ciele značky Kia v oblasti udržateľnosti. Jedným z cieľov je do roku 2035 v Európe ponúkať už len elektrické osobné automobily. Úplne nové Niro spolu s uznávaným modelom EV6 sú kľúčové modely pri urýchlení zavádzania elektrifikovaných modelov a etablovaní značky Kia ako lídra v novej ére udržateľnej mobility. Jason Jeong, prezident spoločnosti Kia Europe, povedal: „Kia je poctená, že sa porotcovia rozhodli zaradiť Kia Niro medzi finalistov európskej súťaže Auto roka 2023. Niro, ktoré práve vyhralo ocenenie Zlatý volant v Nemecku, opäť vyčnieva z davu a sme presvedčení, že jeho popularita bude v celej Európe naďalej rásť. Bol by to neuveriteľný úspech, keby model Niro kráčal v stopách EV6 a vyhral Auto roka 2023.“
Pokračujte na ďalší príspevok »LEGISLATÍVA

Namiesto 3,5 tony má byť nový štandard 1,8 tony. Na jazdu v SUV budete musieť spraviť nový vodičák B+, návrh je už na stole (aktualizované)

 • Nové opatrenia počítajú aj s prísnejším posudzovaním podľa veku vodičov – starší by boli kontrolovaní prísnejšie a do 21 rokov by ste za volant SUV ani nesadli.

   Návrh počíta aj s úpravou maximálnej rýchlosti v EÚ na 130 km/h 
 • ODPORÚČAME

  Už poznáte kartu Jazdí celé Slovensko? Získate s ňou poistenie celej posádky, zľavy na STK, v servisoch, reštauráciách i autoškolách

 • Iba za 25 € ročne získate mimoriadne výhody, ako sú úrazové poistenie vodiča a posádky či zľavy do 20% v autoservisoch.

   Zľavy platia u viac ako 50 zmluvných partnerov ÚAMK a po registrácii v systéme u viac ako 1500 partnerov svetovej siete MyWord. Významnou časťou projektu je humanitárna pomoc - činnosť Detskej dopravnej nadácie, ktorej cieľom je pomáhať sirotám pozostalých, ktorých rodič, alebo rodičia zahynuli pri dopravnej nehode.
 • AUTOPRIEMYSEL

  Nečakaný obrat: Británia odkladá zákaz benzínových a naftových áut po tom, čo automobilky investovali miliardy do vývoja elektromobilov

 • Veľká Británia pôvodne plánovala zakázať predaj nových áut so spaľovacími motormi už za sedem rokov, teraz tento termín posúva.

   Premiér Rishi Sunak (na foto) upresnil aj to, ako to bude s predajom áut po roku 2035. Reakcie značiek KIA, FORD, VW a TOYOTA.
 • AKTUALITY

  Mladí hackeri za dva dni navrhli moderný systém pre vjazd vozidiel do historického centra Bratislavy

 • Podľa mestskej časti Bratislava-Staré Mesto súčasný systém registrácie a povoľovania vjazdu vozidiel do historického centra mesta nevyhovuje.

   Rezort s Campus Cowork zorganizovali hackathon, na ktorom mali mladé talenty aj skúsení IT profesionáli príležitosť navrhnúť riešenia zlepšujúce každodenný život občanov Ministerstvo investícií medzi študentov a IT nadšencov rozdelilo 6 000 eur.
 • MOTORISTICKÝ ŠPORT

  Maco Racing mal vo francúzskom Circuit Paul Ricard druhú najrýchlejšiu Yamahu. Bilancia pretekov Endurance World Championship 2023

 • Slováci opäť ukázali, že napriek menším lokálnym pomerom vedia vďaka talentu a spolupráci ľudí v tíme konkurovať najlepším na svete.

   Vo Francúzsku pritom štartovali z 22. miesta zo 47 zúčastnených tímov z celého sveta.  Bilancia je 6. vo svojej kategórii, 8. celkovo a 3. v nezávislých tímoch.