Lexus je opäť oficiálnym vozidlom festivalu v Benátkách

Spoločnosť Lexus je už piaty rok po sebe oficiálnym dodávateľom vozidiel pre medzinárodný filmový festival v Benátkach La Biennale di Venezia. 78. ročník festivalu sa uskutoční na Lido di Venezia v dňoch 1. až 11. septembra 2021. Prezidentom medzinárodnej súťažnej poroty je juhokórejský filmový režisér Pong Čung-ho a konferencierkou slávnostného podujatia zase herečka, speváčka a televízna moderátorka Serena Rossi v úlohe „kmotry“ festivalu.
Vydané , zverejnil

Lexus ako oficiálne vozidlo festivalu bude mať oprávnenie sprevádzať všetkých hercov, režisérov a známe tváre zo sveta filmu na červenom koberci. VIP dopravu bude zabezpečovať flotila 35 vozidiel, ktoré predstavujú kompletný produktový rad elektrifikovaných SUV značky Lexus – NX, UX a RX – spoločne so sedanom ES a vlajkovým kupé LC. K nim sa pripojí aj model UX 300e, prvý čisto elektrický model Lexus, ako aj veľakrát ocenený model LC Convertible.

Na tohtoročnom podujatí sa takisto uskutoční talianska národná premiéra úplne nového luxusného SUV strednej triedy – modelu Lexus NX. Tento model posúva vízie elektrifikácie značky Lexus a predznamenáva ďalší vývoj značky v oblasti technológií, schopností, kvality a spracovania detailov.

Nový model NX otvára novú dizajnovú kapitolu značky Lexus, napríklad v podobe výrazného kokpitu Tazuna, ktorý vodičovi ponúkne intuitívne ovládanie a prepojenie s vozidlom, podobne ako keď jazdec opratami ovláda koňa. Taktiež naznačí nový smer vývoja pohonných jednotiek vrátane modelu s plug-in hybridným pohonom (PHEV), ktorý v danom segmente nastavuje latku pri pohľade na ponúkanú kombináciu výkonu, spotreby a jazdných vlastností v čisto elektrickom režime.

Spoločnosť Lexus na festivale zastúpi Edoardo Leo, herec, režisér, scenárista a ambasádor, ktorý pripomenie príklady spolupráce značky Lexus v oblasti zábavného priemyslu.

„Benátky sú dokonalým pódiom na predstavenie nášho najnovšieho majstrovského kúska, ktorým je Lexus NX. Tento model predznamenáva novú éru dizajnu a výroby budúcich elektrifikovaných vozidiel. Rovnako sa spoliehame na talent Edoarda Lea, ktorý predstaví pevné spojenie medzi značkou Lexus a svetom zábavy,“ hovorí Maurizio Perinetti, riaditeľ spoločnosti Lexus Italy.

Vychádzajúc z týchto zdieľaných hodnôt a lásky k filmu sa zrodila crowdfundingová iniciatíva Poltrona Rosse (Červené kreslá), za ktorou stojí Lexus a UNITA (Národný zväz divadelných a audiovizuálnych tvorcov), s cieľom podporiť účinkujúcich v odvetví, ktoré mimoriadne silno zasiahla pandémia. Na iniciatívu poukazuje putovné podujatie, počas ktorého sa na námestiach piatich talianskych miest objaví rad červených kresiel – podobných tým, ktoré vidno v kinách.

Inzercia

Môžu sa do nich posadiť herci, čelní predstavitelia zo sveta filmu aj obyčajní fanúšikovia kina a porozprávať sa o svojej vášni pre strieborné plátno, podeliť sa o príbehy a odhaliť rôzne kuriozity potvrdzujúce úlohu a dôležitosť kina v ich živote i osobnom raste. Podobne ako pri návšteve kina si záujemcovia o miesto v jednom z červených kresiel budú musieť zakúpiť lístok, pričom výťažok z podujatia bude venovaný projektu Poltrona Rosse spoločne so zväzom UNITA. Podujatie sa uskutoční počas tohtoročného filmového festivalu v Benátkach.

Oficiálne hashtagy: #ExperienceAmazing, #LexusCinema, #LexusVenezia78


Pokračujte na ďalší príspevok »