Táto kombinácia Porsche 356C a techniky modelu 911 je to najkrajšie, čo dnes uvidíte!

**Od chvíle, kedy prišiel Singer na scénu v roku 2009, každý si chce ukrojiť kus koláča z Porsche restomod scény** – ale doteraz žiaden z nich sa nemohol porovnávať s výtvorom Roba Dickinsona. Ak chcete vyčnievať z davu v týchto dňoch, musíte urobiť niečo iné. Odlišný je výraz akým možno opísať výtvor firmy Emory Motorsports… Prečítať celé
Vydané Text: 

**Od chvíle, kedy prišiel Singer na scénu v roku 2009, každý si chce ukrojiť kus koláča z Porsche restomod scény** – ale doteraz žiaden z nich sa nemohol porovnávať s výtvorom Roba Dickinsona. Ak chcete vyčnievať z davu v týchto dňoch, musíte urobiť niečo iné. Odlišný je výraz akým možno opísať výtvor firmy Emory Motorsports Porsche 356 C4S. Extrémne čistý a nádherný je ten druhý. Vyrobený pre klienta, ktorý si chcel vziať auto na lyžovačku na východnom pobreží Ameriky, **je to jedinečný projekt, ktorý sa spája karosériu Porsche 356C z roku 1964** (možno to najkrajšie auto vyrobené v Stuttgarte) s pohonom všetkých štyroch kolies Porsche 911 z roku 1990. Svätokrádež, mohli by niektorí namietať. Ale určite nebudú veď tento výtvor vyzerá neskutočne dobre a navyše je použiteľný – odvážime sa hovoriť dokonca o klasickom Porsche, ktoré nielen krásne vyzerá.
Pokrstené budúcim majiteľom ako “AllRad”, s pridaním robustných pneumatík a diskov z čierneho plechu, spolu s na mieru vyrobeným strešným nosičom, **robia z tohto unikátu asi naj prekvapujúcejší off-roader na cestách.** A nielen krásny, ale aj rýchly. Kombinácia štvorvalcového motora Emory-Rothsport s **maximálnym výkonom 147 kW (200 koní) a pohotovostnou hmotnosťou len 975 kg** zabezpečí, dostatok sebavedomia pri pouličných šprintoch z križovatky. Vytvorenie unikátneho restomodu je o detailoch. S volantom Momo Heritage, nádherne zeleným interiérom a tými žltými hmlovkami, všetko na tomto AllRad-e upozorňuje na moderné retro. Existuje niečo štýlovejšie ako toto?
Pokračujte na ďalší príspevok »NOVÝ MODEL

Už vieme, ako bude vyzerať nová ŠKODA KODIAQ! Oficiálne skice dopĺňame o návrhy od umelej inteligencie

 • Týždeň pred svetovou premiérou zverejnila Škoda Auto dizajnové skice exteriéru novej generácie modelu Škoda Kodiaq.

   Medzi hlavné novinky patrí skulpturálne tvarovaná predná časť, výrazné hranaté podbehy kolies, kolesá s priemerom 17″ až 20″, robustný zadný nárazník a predné svetlomety Matrix-LED druhej generácie s kryštalickými dizajnovými prvkami 
 • SERVIS

  Čo sa stane so všetkými použitými batériami v autách? Tie nové vydržia oveľa dlhšie, ako sa očakávalo

 • Problém s veľkým množstvom nepoužiteľných batérií nakoniec nie je tak pálčivý, ako kritici spočiatku avizovali.

   Nové generácie batérií vydržia oveľa dlhšie, ale otázku ich ďalšieho života je stále potrebné zodpovedať. Kuriózne je, že používaná batéria dnes môže byť drahšia ako tá čisto nová od automobilky.
 • DOPRAVNÁ PORADŇA / PORUCHA NA DIAĽNICI

  K pokazenému autu na diaľnici zavolala Diaľničnú patrolu, platila aj tak. Chyba však nebola na strane NDS, odťah do servisu nemá kto preplatiť

 • Služby Diaľničnej patroly sú bezplatné, ale nevykonáva všetky služby, ktoré by mohol motorista potrebovať.

   Otázku od čitateľky o poplatkoch za odťah z diaľnice zodpovedala NDS. 
 • Týždeň kontroly a nastavenia svetlometov opäť zadarmo

 • V týždni od 2. 10. do 6. 10. 2023 prebehne jubilejný desiaty ročník medzinárodnej preventívne bezpečnostnej akcie Vidieť a byť videný, ktorá je zameraná na odbornú kontrolu a nastavenie svetlometov motorových vozidiel.

   Zadarmo sa tento rok budú nastavovať svetlomety vozidiel s legálnymi LED svetelnými náhradnými zdrojmi H4 alebo H7. Do projektu je zapojených takmer 100 servisov zo všetkých krajov republiky.