Testy

VIDEO: Ako vyzerá život s plug-in hybridom na Slovensku? Takto sme dopadli:

Jeden z najstarších dobíjacích hybridov na trhu je z technickej stránky pomerne unikátny. Má totiž dva elektromotory a spaľovací motor je napojený na kolesá cez špeciálnu prevodovku na štýl CVT. Aktuálna faceliftovaná verzia má väčší motor (z 2,0 na 2,4 litra), väčšiu kapacitu akumulátora a tiež silnejší zadný elektromotor. Viac ako lepšia dynamika sa však ráta lepšia kultivovanosť pohonného ústrojenstva a poteší aj lepšia ekonomika prevádzky. Mitsubishi tiež popracovalo na komforte pruženia. Nielen vonkajší dizajn, ale aj charakter vnútorného priestoru je určitým spôsobom jedinečný. Interiér neoznačíme za sparťanský, ale je typický zvýšenou odolnosťou, tuhosťou a akousi poctivosťou. Ale nefalšovanou! Mitsubishi sa nehrá na luxus, ale nemá od neho ďaleko. Šoférovať Outlander znamená cítiť sa o niečo sebavedomejšie, komfortnejšie a bezpečnejšie.

Peter Orosz
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!
Vždy som túžil pracovať s autami a tento sen sa mi splnil v tej najdokonalejšej podobe. A nevyužil som ho len na to, aby som sa mohol voziť po meste. Chcel som autám rozumieť a vedieť ich čo najlepšie ovládať. Tak som si ako prvé auto kúpil staré BMW 328i. Po rokoch úprav (auta aj šoféra :-) ) som s ním na Slovakia Ringu už naháňal oveľa novšie a silnejšie autá. Vždy ma fascinovala jazda na hrane a tak na okruhu trávim čo najviac času. Či už pre zábavu, alebo občas ako inštruktor. Autá nehodnotím len podľa infotainmentu a objemu kufra, ale najmä podľa charakteru, techniky a jazdných vlastností. Obľúbené autá? Toyota GT86, Mazda MX-5, BMW M3 a Porsche 911 GT3.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

Magazín

Cesta k udržateľnosti so spoločnosťami Shell a Hyundai

Na cestu udržateľnosti sa vydáva čoraz viac vodičov. Aj keď jazdia autom, vyberajú si výrobky, ktoré čo najmenej zaťažujú životné prostredie a našu planétu. Dnešní spotrebitelia očakávajú, že známe značky budú ponúkať udržateľné alternatívy výrobkov a služieb. Preto spoločnosti Shell a Hyundai spojili svoje sily a prišli s radom mazív Shell Helix Ultra AH 0W, ktoré sú uhlíkovo neutrálne.