Hybridný Citroën Hypnos

Citroën pripravil na parížsky autosalón víziu všetstranného automobilu pre nasledujúce roky s menom Hypnos.
Vydané Text: 

Robustný crossover je dlhý 4,90 metra, široký 2,17 metra a vysoký 1,58 metra. Vzhľad dotvárajú 22-palcové disky kolies. Auto využíva hybridný pohonný reťazec HYmotion4, ktorý tvorí motor 2.0 HDi s výkonom 120 kW (163 k) poháňajúci predné kolesá, šestsupňová robotizovaná prevodovka EGS a elektromotor s výkonom 27 kW (37 k) poháňajúci zadné kolesá. Hypnos dokáže fungovať ako full-hybrid, teda zvláda pohyb aj čisto na elektriku. Ekológiu prevádzky zvyšuje štart-stop systém. Nechýba ani hydropneumatické pruženie s automatickou reguláciou svetlej výšky. Interiér je spracovaný veľmi zaujímavo. Hypnos má bočné dvere, ktoré sa otvárajú od seba. Cez kabínu sa tiahne dúhová vlnovkovitá línia. Použité sú technológie budúcnosti ako systém rozpoznávania tváre, ktorý vnútroný priestor prispôsobuje nálade vodiča, masážne sedadlá, ambientné podsvietenie a prístroje využívajúce spätnu projekciu. Sedadlá sú štyri, no poskytujú maximálne pohodlie.
Pokračujte na ďalší príspevok »FOTOGALÉRIA

V Bratislave dnes odštartovala výroba nového Superbu, pozrite sa do zákulisia výroby závode VW Slovakia

  • Nový Superb Combi sa vyrába súčasne s VW Passat Combi, neskôr sa do programu produkcie pridá aj Superb vo verzii liftback.

     Závod Volkswagen Slovakia sa pre spustenie výroby dôležitých modelov výrazne modernizoval, investícia do projektu Beta+ obnáša stovky miliónov eur. V rámci prípravy na sériovú produkciu sa vyrobilo až do dvetisíc kusov nového Superbu Combi.
  • Nabitá ponuka

    Slovenský Mercedes prišiel s neodolateľnou ponukou. Do ceny elektromobilov zahrnul nabíjací kredit, poistenie, financovanie aj nabíjací set

  • Poistenie na 2 roky, flexibilný systém nabíjania Pro, kredit na nabíjanie, predĺženú záruku na 6 rokov alebo do 90 000 km a zvýhodnené financovanie sú teraz v cene každého avizovaného elektromobilu.

     Kredit na nabíjanie je až do 6000 eur! Ponuka platí pre vozidlá k priamemu odberu, aj pre vozidlá zadané do výroby, dodané do 31. 12. 2023.