POLÍCIA

Polícia dostala nové BMW a Kie, prídu aj policajné pick-upy! Rezort vnútra zverejnil, akú majú výbavu a koľko nové autá stáli

Ministerstvo vnútra SR v piatok 6. októbra 2023 prerozdelilo ďalších 28 nových kvalitných ekologických áut zakúpených z Plánu obnovy a odolnosti. Určené sú na plnenie služobných úloh polície. Ide o vozidlá kategórie SUV 4×4 plug-in hybrid.

Vydané Text: 

Nové policajné BMW X3 využívajú plug-in hybridnú techniku kombinujúcu benzínový a elektrický pohon.

Táto technológia znižuje náklady na dopravu, redukuje množstvo skleníkových plynov vypustených do ovzdušia a zároveň vďaka nej majú vozidlá lepšie jazdné vlastnosti. Sú odolnejšie v teréne a majú viac priestoru v kabíne. Nové vozidlá nahrádzajú zastaraný vozový park Ministerstva vnútra SR, ktorý je potrebné zmodernizovať.

Policajtom boli najnovšie odovzdané nasledovné vozidlá:

Inzercia


Advertisement
 • 10 vozidiel kategórie SUV Kia Sportage 1,6 T-GDI PHEV si prevzalo Prezídium Policajného zboru.
 • 18 vozidiel kategórie SUV BMW X3 x Drive30e PHEV bolo prerozdelených pre Policajný zbor v rámci krajov Banská Bystrica (10 ks) a Bratislava (8 ks).
  Technická špecifikácia:

KIA Sportage Plug-in hybrid 195 kW má vo výbave aj nasledovné položky: automatická prevodovka, benzín, set zimných originálnych diskov s pneumatikami, metalická farba, svetelné a zvukové výstražné zariadenie s určením pre Políciu, nový polep Polícia, príprava na rádiostanicu, kamera za čelným sklom, zosilnené poťahy, opačné zapínanie bezpečnostného pásu vzadu, tmavé slnečné fólie, hasiaci prístroj. Záruka na vozidlo je 5 rokov/ 150 000 kilometrov. Cena policajnej KIA Sportage Plug-in hybrid je 45 666 € s DPH.

V interiéri nového policajného BMW X3

BMW X3 xDrive30e Plug-in hybrid 215 kW má vo výbave aj nasledovné položky: automatická prevodovka, benzín, set zimných originálnych diskov s pneumatikami, metalická farba, svetelné a zvukové výstražné zariadenie s určením pre Políciu, nový polep Polícia, príprava na rádiostanicu, kamera za čelným sklom, zosilnené poťahy, opačné zapínanie bezpečnostného pásu vzadu, tmavé slnečné fólie, hasiaci prístroj. Záruka na vozidlo 5 rokov/ 200 000 kilometrov. Cena za BMW X3 xDrive30e predstavuje 72 313,56 € s DPH.

Inzercia

„Policajnému zboru sme do užívania dosiaľ odovzdali 840 vozidiel: 543 vozidiel typu SUV, 187 vozidiel typu kombi, 19 vozidiel typu offroad, 17 vozidiel typu MPV, 11 vozidiel typu dodávka a 63 elektromobilov. Z uvedeného počtu bolo 644 vozidiel financovaných z Plánu obnovy a odolnosti SR,“ uvádza rezort vnútra vo svojej tlačovej správe.

„Do konca roka 2023 odovzdáme Policajnému zboru ďalších 299 vozidiel: 112 vozidiel SUV, 64 terénnych pick-upov, 41 vozidiel typu combi, 7 vozidiel MPV, 15 vozidiel typu crossover, 18 terénnych štvorkoliek a 5 snežných skútrov, 2 autobusy a 35 elektromobilov. Z uvedeného počtu 299 vozidiel bude 116 financovaných z Plánu obnovy a odolnosti.“

„Zároveň bude ešte do konca roka dodaných iným útvarom rezortu 95 vozidiel rôznych typov.“

Inzercia

V obnove vozového parku bude rezort pokračovať aj v roku 2024

Celkovo bude v roku 2023 Policajnému zboru odovzdaných až 1 139 vozidiel.

V zmysle platných zmlúv očakáva začiatkom roka 2024 dodanie ďalších 120 vozidiel pre Policajný zbor: 20 terénnych pick-upov, 10 vozidiel crossover, 80 výkonných vozidiel typu kombi a 10 autobusov.

„Ministerstvo vnútra SR systematicky realizuje aj montáž nabíjacích staníc. Pre potreby nabíjania plug-in hybridných vozidiel, elektrických vozidiel máme aktuálne vybudovaných 283 nabíjacích bodov. Do konca roka 2023 plánujeme vybudovať 430 nabíjacích bodov v rámci celej SR,“ uvádza zverejnená správa.
Pokračujte na ďalší príspevok »FOTOGALÉRIA

V Bratislave dnes odštartovala výroba nového Superbu, pozrite sa do zákulisia výroby závode VW Slovakia

 • Nový Superb Combi sa vyrába súčasne s VW Passat Combi, neskôr sa do programu produkcie pridá aj Superb vo verzii liftback.

   Závod Volkswagen Slovakia sa pre spustenie výroby dôležitých modelov výrazne modernizoval, investícia do projektu Beta+ obnáša stovky miliónov eur. V rámci prípravy na sériovú produkciu sa vyrobilo až do dvetisíc kusov nového Superbu Combi.
 • Nabitá ponuka

  Slovenský Mercedes prišiel s neodolateľnou ponukou. Do ceny elektromobilov zahrnul nabíjací kredit, poistenie, financovanie aj nabíjací set

 • Poistenie na 2 roky, flexibilný systém nabíjania Pro, kredit na nabíjanie, predĺženú záruku na 6 rokov alebo do 90 000 km a zvýhodnené financovanie sú teraz v cene každého avizovaného elektromobilu.

   Kredit na nabíjanie je až do 6000 eur! Ponuka platí pre vozidlá k priamemu odberu, aj pre vozidlá zadané do výroby, dodané do 31. 12. 2023.