Textilné čistiace utierky od spoločnosti Mewa: Každodenní pomocníci, ktorí chránia životné prostredie a zdroje

S textilnými čistiacimi utierkami od spoločnosti Mewa sú stroje, náradie a výrobné zariadenia v priemysle, autodielňach i remeselných dielňach každý deň udržiavané v čistote.
Vydané , zverejnil

Mewa preberá celý procesný reťazec od vyzdvihnutia, prania, údržby až po vrátenie späť. Vyprané čistiace utierky sú zákazníkovi doručené v bezpečnostnom kontajneri SaCon a špinavé použité utierky odvezú servisní vodiči späť do niektorého zo závodov spoločnosti Mewa, kde sú pred ďalším poskytnutím zákazníkovi dôkladne vyprané.

### Textilný sharing je trvalé udržateľné a ekonomické riešenie
Stále existuje mnoho spoločností a podnikov, ktoré používajú produkty na jedno použitie. To však nie je trvalo udržateľné ani ekonomické. Mewa ponúka čistiace utierky v praktickom prenájme už 114 rokov a je tak priekopníkom v oblasti textilného sharingu. Odolné čistiace utierky je možné vyprať a znovu použiť až 50-krát.

Služba textilného sharingu znamená mať k dispozícii čistiace utierky vždy, keď sú potrebné. Nemusíte ich nutne vlastniť. Uzavretý okruh, ktorým náš systém čistiacich utierok bezpochyby je, má lepšiu ekologickú bilanciu v porovnaní s jednorazovými utierkami alebo čistiacim papierom naprieč celým pracovným postupom. V porovnaní s použitím papierových čistiacich utierok sa doba čistenia s našimi utierkami skráti až o 35 %.

### Žmolky sa používajú ako izolačný materiál pri výrobe automobilov
Aby sa kvalita aj trvalá udržateľnosť našich produktov neustále zlepšovala, kontrolujú technici spoločnosti Mewa pravidelne každý krok pri výrobe a praní čistiacich utierok. Polovica každej utierky sa skladá z recyklovaných priadzí s tým, že cievky priadze z vlastnej tkáčovne sú tiež znovu používané. To ušetrí približne 21 ton lepenkových obalov ročne.

Mewa nevyhadzuje ani bavlnené žmolky, ktoré sa hromadia pri tkaní utierok. Každý rok sa pri výrobe utierok nazbiera okolo 72 ton takýchto žmolkov a z toho sa už dá niečo vyrobiť. Napríklad izolačný materiál, ktorý sa používa v automobilovom priemysle.

#### Mewa Textil-Management
Spoločnosť MEWA bola založená roku 1908. V súčasnosti sa jedná o poprednú firmu pôsobiacu v oblasti textilného manažmentu. So svojimi 45 pobočkami zásobuje podniky po celej Európe pracovným a ochranným oblečením, čistiacimi utierkami na priemyselné využitie, rohožami, ale aj kompletným systémom služieb na čistenie súčiastok. To všetko vrátane údržby, servisu, skladovania a logistiky. Je možné tiež objednať výrobky pre bezpečnosť a ochranu zdravia pri práci. O približne 190 000 živnostníkov, remeselníkov a zákazníkov z oblasti priemyslu, obchodu alebo gastronómie sa stará zhruba 5700 zamestnancov. Roku 2021 dosiahla skupina MEWA obrat 762 miliónov eur a stala sa tak lídrom v oblasti textilného manažmentu. Spoločnosť získala rad ocenení za svoj záväzok k udržateľnosti, zodpovednému správaniu a riadeniu značky.


Pokračujte na ďalší príspevok »TEST HECHT COCIS RED: Ako jazdí elektrický skúter za 1599 eur?

  • Zvažujete kúpu jednoduchého elektrického skútra od značky Hecht? Prečítajte si našu recenziu, v ktorej sumarizujeme naše skúsenosti s týmto nápadným a prekvapivo lacným elektrickým skútrom. Je určený do mesta, stačí vodičský preukaz na auto a vyžaduje minimálnu údržbu. Stojí toľko, čo lepší mobil, čo prirodzene vzbudzuje zvedavosť a možno aj pochybnosti.