VIDEO: Máte strach z elektrického dojazdu? Za autom si čoskoro budete môcť ťahať solárny panel

Kde sú tie časy, keď nám stačila jedna bandaska s benzínom v kufri?
Vydané Text: 

Prinášame vám ďalší príklad „elegantného riešenia“ problému s elektrickým dojazdom. **Na crowdfundingovej stránke Indiegogo sa objavil koncept solárneho balíčka pre elektromobily, ktorý sľubuje kombinovaný výkon až 2 000 W.** Tento balíček sa skladá zo solárnej strechy a rozklápateľných solárnych článkov. Tie by mal majiteľ počas jazdy voziť v kufri, až po zastavení na odľahlom mieste ich môže rozložiť a nabíjať tak svoj elektromobil prostredníctvom energie zo slnka. Každá súprava obsahuje menič, malú batériu, jednu 220-voltovú zásuvku, dve 110-voltové zásuvky a dva USB vstupy. *„Sme nadšení, že môžeme predstaviť našu víziu prostredníctvom našej solárnej súpravy,“* hovorí výrobca EV Solar Kits na Indiegogo. *„Naše solárne nabíjacie súpravy majú za cieľ eliminovať úzkosť z dojazdu poskytnutím dodatočného dojazdu až 240 km za dva dni,“* čo predstavuje maximálny denný potenciál 120 kilometrov.
**Startup však nešpecifikoval ako alebo kde by mal zákazník využívať túto solárnu súpravu.** S ohľadom na priestor, ktorý modulárny solárny panel po rozložení vyžaduje, môže byť tento spôsob nabíjania ideálny pre ľudí kempujúcich v divočine, alebo tráviacich víkend na chate bez prístupu k zabezpečenej elektrickej zásuvke. A ktovie, možno sa časom dočkáme aj nejakých vylepšení tohto konceptu. **Napríklad v podobe plnohodnotného prívesného vozíka so solárnou strieškou a tonou batériových článkov navyše. Nádherná myšlienka, nemyslíte?**
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Pokračujte na ďalší príspevok »FOTOGALÉRIA

V Bratislave dnes odštartovala výroba nového Superbu, pozrite sa do zákulisia výroby závode VW Slovakia

  • Nový Superb Combi sa vyrába súčasne s VW Passat Combi, neskôr sa do programu produkcie pridá aj Superb vo verzii liftback.

     Závod Volkswagen Slovakia sa pre spustenie výroby dôležitých modelov výrazne modernizoval, investícia do projektu Beta+ obnáša stovky miliónov eur. V rámci prípravy na sériovú produkciu sa vyrobilo až do dvetisíc kusov nového Superbu Combi.
  • Nabitá ponuka

    Slovenský Mercedes prišiel s neodolateľnou ponukou. Do ceny elektromobilov zahrnul nabíjací kredit, poistenie, financovanie aj nabíjací set

  • Poistenie na 2 roky, flexibilný systém nabíjania Pro, kredit na nabíjanie, predĺženú záruku na 6 rokov alebo do 90 000 km a zvýhodnené financovanie sú teraz v cene každého avizovaného elektromobilu.

     Kredit na nabíjanie je až do 6000 eur! Ponuka platí pre vozidlá k priamemu odberu, aj pre vozidlá zadané do výroby, dodané do 31. 12. 2023.