Mercedes končí s Formulou E, peniaze mieni investovať inde

Po Audi a BMW sa už Formulu E rozhodol opustiť aj Mercedes-Benz, čo mnohých fanúšikov elektrických formúl nepochybne prekvapuje.
Vydané , zverejnil

### Mercedes-Benz EQ Formula E Team končí
Mercedes v júli oznámil nové strategické smerovanie svojej značky s cieľom ísť do konca desaťročia na čisto elektrický pohon. Lenže táto stratégia sa týka osobných automobilov a vo svete športu to výrobca vidí inak.

Mercedes tak v roku 2022 definitívne odstúpi zo šampionátu Formula E a sústredí sa na Formulu 1.

Spoločnosť uviedla, že skončí svoju účasť ako tímový účastník aj výrobca na konci sezóny 8, v auguste 2022.

„**V budúcnosti bude spoločnosť sústreďovať svoje aktivity v oblasti motoristického športu na Formulu 1, čím posilní postavenie tohto športu ako najrýchlejšieho laboratória na vývoj a dokazovanie udržateľných a škálovateľných budúcich výkonnostných technológií**,“ uviedol Mercedes v dnešnom vyhlásení .

Toto vyhlásenie prichádza tri dni po tom, čo 26-ročný holandský jazdec **Nyck de Vries** získal **titul majstra sveta Formuly E**.

V decembri nemeckí výrobcovia Audi a BMW uviedli, že koncom tohto roka opustia Formulu E tiež.

„V rámci nového strategického smeru sa značka zámerne rozhodla presunúť zdroje pre toto zrýchlené rozšírenie elektrifikácie vrátane vývoja troch architektúr výlučne na elektrický pohon, ktoré majú byť uvedené na trh v roku 2025,“ uviedla automobilka.

„Preto Mercedes prerozdelí zdroje mimo svojho programu majstrovstiev sveta ABB FIA Formula E a smerom k uplatneniu poznatkov získaných v súťaži pri sériovom vývoji produktov,“ dodáva.

Erik Stríž je motoristický novinár, šéfredaktor denníka Autoviny.sk a redaktor časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.

Zaujíma vás riešenie dopravného problému alebo pre nás máte tip na článok? Napíšte na tip@motoristickynovinar.sk


Pokračujte na ďalší príspevok »