VIDEO: Nový Defender sa pokazil už po 250 kilometroch! Bol to však len začiatok problémov:

Dvaja americkí automobiloví nadšenci z kanála The Fast Lane Car si ešte v júni objednali najlacnejší Land Rover Defender so štvorvalcovým motorom. **Po troch mesiacoch čakania si svoje vytúžené auto mohli konečne prebrať, no radosť netrvala dlho.** Po niekoľkých dňoch totiž zobrali nový Defender do prirodzeného terénneho prostredia, kde chceli naplno vyskúšať schopnosti tohto legendárneho… Prečítať celé
Vydané Text: 

Dvaja americkí automobiloví nadšenci z kanála The Fast Lane Car si ešte v júni objednali najlacnejší Land Rover Defender so štvorvalcovým motorom. **Po troch mesiacoch čakania si svoje vytúžené auto mohli konečne prebrať, no radosť netrvala dlho.** Po niekoľkých dňoch totiž zobrali nový Defender do prirodzeného terénneho prostredia, kde chceli naplno vyskúšať schopnosti tohto legendárneho modelu. **Namiesto zážitkov však museli riešiť poruchu – na prístrojovom paneli totiž zasvietila kontrolka motora.** Auto malo pri prvých problémoch len niečo cez 250 kilometrov! Po napojení na OBD zistili, že porucha sa týka druhého a tretieho valca, takže auto zaviezli okamžite do servisu. Presný dôvod poruchy sa síce nedozvedeli, no mechanici aktualizovali softvér riadiacej jednotky a skontrolovali stav sviečok aj zapaľovacích cievok. Po dlhšej kontrolnej jazde bolo všetko v poriadku a chyba zmizla.
**Cestou zo servisu však objavili ďalší nedostatok, kvôli ktorému to mohli rovno otočiť späť k dílerovi.** Tentokrát im nefungovala parkovacia kamera, terénne pohľady ani asistent pre ťahanie prívesu. Mechanici tentokrát tvrdili, že jednotlivé elektronické moduly medzi sebou nekomunikujú tak, ako by mali. Riešenie tak spočíva v surovom reštarte celej elektroniky, potom zostáva len dúfať, že elektronika začne medzi sebou komunikovať správne. Ani to však nefungovalo a privolaný špecialista objavil chybný modul, ktorý bude musieť byť vymenený. Ten však nemali na sklade a dodnes presne nevedia presný dátum, kedy dorazí. Na konci videa dodávajú, že sú z celej situácie frustrovaní. **Najprv čakali tri mesiace na auto a tesne po odovzdaní sa dvakrát pokazilo. V servise už strávilo viac ako týždeň, a to nemá najazdených ani prvých 1 000 kilometrov.** Doteraz obaja vlastnili dva staršie modely od Land Roveru, pričom obe autá mali výbornú spoľahlivosť a pravidelne negovali diskusné tvrdenia o tom, že sú to nespoľahlivé autá. Teraz sa však bavia na tom, že začínajú chápať všetky tie vtipy o Land Roveroch.
Napriek všetkým okolnostiam dodávajú, že nový Defender im padol do oka. **Dobre vyzerá, má príjemný podvozok, terénne schopnosti a naozaj funkčný interiér.** S tým môžeme súhlasiť aj my v redakcii, nový Defender sa nám počas jediného týždňa dostal hlboko pod kožu. Našťastie sme nemali podobné problémy ako títo youtuberi, to by sme asi mali iný názor. Aké sú vaše skúsenosti s Land Roverom? Napíšte nám ich do komentárov!
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Pokračujte na ďalší príspevok »NOVÝ MODEL

Už vieme, ako bude vyzerať nová ŠKODA KODIAQ! Oficiálne skice dopĺňame o návrhy od umelej inteligencie

 • Týždeň pred svetovou premiérou zverejnila Škoda Auto dizajnové skice exteriéru novej generácie modelu Škoda Kodiaq.

   Medzi hlavné novinky patrí skulpturálne tvarovaná predná časť, výrazné hranaté podbehy kolies, kolesá s priemerom 17″ až 20″, robustný zadný nárazník a predné svetlomety Matrix-LED druhej generácie s kryštalickými dizajnovými prvkami 
 • SERVIS

  Čo sa stane so všetkými použitými batériami v autách? Tie nové vydržia oveľa dlhšie, ako sa očakávalo

 • Problém s veľkým množstvom nepoužiteľných batérií nakoniec nie je tak pálčivý, ako kritici spočiatku avizovali.

   Nové generácie batérií vydržia oveľa dlhšie, ale otázku ich ďalšieho života je stále potrebné zodpovedať. Kuriózne je, že používaná batéria dnes môže byť drahšia ako tá čisto nová od automobilky.
 • DOPRAVNÁ PORADŇA / PORUCHA NA DIAĽNICI

  K pokazenému autu na diaľnici zavolala Diaľničnú patrolu, platila aj tak. Chyba však nebola na strane NDS, odťah do servisu nemá kto preplatiť

 • Služby Diaľničnej patroly sú bezplatné, ale nevykonáva všetky služby, ktoré by mohol motorista potrebovať.

   Otázku od čitateľky o poplatkoch za odťah z diaľnice zodpovedala NDS. 
 • Týždeň kontroly a nastavenia svetlometov opäť zadarmo

 • V týždni od 2. 10. do 6. 10. 2023 prebehne jubilejný desiaty ročník medzinárodnej preventívne bezpečnostnej akcie Vidieť a byť videný, ktorá je zameraná na odbornú kontrolu a nastavenie svetlometov motorových vozidiel.

   Zadarmo sa tento rok budú nastavovať svetlomety vozidiel s legálnymi LED svetelnými náhradnými zdrojmi H4 alebo H7. Do projektu je zapojených takmer 100 servisov zo všetkých krajov republiky.