Detailný pohľad na nové BMW radu 7: toto je pastva pre oči

Naživo zo Ženevy: Nové BMW radu 7 sa previedlo s úžasným 12-valcom a tiež v hybridnej verzii 745e.
Vydané Text: 

Nech stojíte v rade kritikov alebo priaznivcov faceliftu nového radu 7, v každom prípade musíte uznať, že verzia po facelifte je nádherným kusom auta. Vyše pätmetrová limuzína sa v stánku BMW na ženevskom autosalóne odprezentovala vo verziách M 760Li xDrive s motorom V12, 750Li a 745e. K dispozícii bude aj predĺžený variant plug-in hybridu s názvom 745Le.
Rozdiel medzi verziami 745e a 745Le spočíva v dĺžke vozidla: variant s názvom L reprezentuje anglický výraz „long“, teda „dlhý“, písmeno e značí prítomnosť asistenčného elektrického motora. Predĺžená verzia má rozmery 5 260×1 902×1 479 mm a rázvor kolies dosahuje 3 210 mm.
Vďaka tomu BMW 745e zrýchľuje z nuly na 100 km/h už za 5,2 sekundy, verzia 745Le xDrive už za 5,1 sekundy a dosahuje kombinovanú spotrebu benzínu iba 2,6 až 2,3 l/100 km! Ak berieme do úvahy hmotnosť vozidla 2 110 kg, znie to skoro neuveriteľne. Prevodovka je, samozrejme, 8-stupňová automatická. Na nabíjacej stanici s výkonom 3,7 kW (16A / 230V) potrvá nabíjanie 4,4 hodiny, pričom priemerná energetická spotreba v elektrickom režime dosahuje 15.1-15.4 kWh. BMW 745Le sa dá nabíjať pomocou kábla, ale aj počas jazdy princípom rekuperácie energie pri spomaľovaní a brzdení.
Príchod novej sedmičky po facelifte do predajní je naplánovaný na apríl tohto roka.
Pokračujte na ďalší príspevok »NOVÝ MODEL

Už vieme, ako bude vyzerať nová ŠKODA KODIAQ! Oficiálne skice dopĺňame o návrhy od umelej inteligencie

 • Týždeň pred svetovou premiérou zverejnila Škoda Auto dizajnové skice exteriéru novej generácie modelu Škoda Kodiaq.

   Medzi hlavné novinky patrí skulpturálne tvarovaná predná časť, výrazné hranaté podbehy kolies, kolesá s priemerom 17″ až 20″, robustný zadný nárazník a predné svetlomety Matrix-LED druhej generácie s kryštalickými dizajnovými prvkami 
 • SERVIS

  Čo sa stane so všetkými použitými batériami v autách? Tie nové vydržia oveľa dlhšie, ako sa očakávalo

 • Problém s veľkým množstvom nepoužiteľných batérií nakoniec nie je tak pálčivý, ako kritici spočiatku avizovali.

   Nové generácie batérií vydržia oveľa dlhšie, ale otázku ich ďalšieho života je stále potrebné zodpovedať. Kuriózne je, že používaná batéria dnes môže byť drahšia ako tá čisto nová od automobilky.
 • DOPRAVNÁ PORADŇA / PORUCHA NA DIAĽNICI

  K pokazenému autu na diaľnici zavolala Diaľničnú patrolu, platila aj tak. Chyba však nebola na strane NDS, odťah do servisu nemá kto preplatiť

 • Služby Diaľničnej patroly sú bezplatné, ale nevykonáva všetky služby, ktoré by mohol motorista potrebovať.

   Otázku od čitateľky o poplatkoch za odťah z diaľnice zodpovedala NDS.