Škoda Scala sa ukázala na prvých reálnych záberoch

Kampaň mladoboleslavskej automobilky na nový model Scala pokračuje a k nám sa dostali prvé reálne fotografie kompaktu jazdiaceho po cestách. Má kamufláž, napriek tomu odhaľuje veľa.
Vydané , zverejnil

Nová Škoda Scala bude výrazný a moderný hatchback kompaktných rozmerov s veľkorysým vnútorným priestorom. Ako býva zvykom, Škody sú o pol čísla väčšie ako je triedny priemer a rovnakú stratégiu bude využívať aj pri modeli Scala.

Nasledovník súčasného Rapidu ponúkne širšiu technologickú výbavu, v ktorej nebudú chýbať ani asistenčné systémy, full LED svetlomety či elektricky sklápateľné ťažné zariadenie. Budúcich majiteľov tiež potešia riešenia Simply Clever, v Scale sa objaví aj dážnik v dverách či škrabka na ľad vo veku palivovej nádrže.

Aj napriek kompaktnému karosárskemu vyhotoveniu Škoda Scala ponúkne rozmerný vnútorný priestor. Priestor na kolená bude totožný s väčšou Octaviou (73 mm), šírka na úrovni lakťov bude 1 425 mm (Octavia má 1 449 mm) a výška pre sediacich pasažierov dosiahne ešte o tri milimetre viac ako pri Octavii (982 vs 980 mm).

Inzercia

Advertisement

O pripravovaných motorizáciách sa zatiaľ veľa nehovorí, očakáva sa ale, že Škoda Scala ponúkne benzínové motory s maximálnymi výkonmi v rozpätí 66 kW (90 k) až 110 kW (150 k).


Pokračujte na ďalší príspevok »Oáza pre gurmánov už aj s novým ročníkom

  • Vyše 30 rokov na trhu a v súčasnosti jedno z najúspešnejších vinárstiev na Slovensku s množstvom domácich aj medzinárodných ocenení. Taká je bilancia rodinného vinárstva Matyšák.  Dnes sa môže navyše pýšiť aj úspešnou sieťou vlastných značkových predajní, kam práve v týchto dňoch prichádza aj nový ročník vín z ich prémiovej línie.