Exluzívne foto: NOVÁ OCTAVIA + Kodiaqu svetlá od Superbu prospeli, naopak to nefunguje

ŠKODA OCTAVIA IV + Kodiaq so svetlami Superbu a Superb so štvorokým dizajnom
Vydané , zverejnil
Render Škoda Superb a Kodiaq 2019

Kodiaqu by masívne svetlomety inšpirované Superbom výrazne pomohli k estetickejšiemu a prémiovejšiemu zovňajšku. Naopak, štvoroký dizajn predných svetlometov by v Superbe nemusel vystreliť práve najlepšie.

SUV Škoda Kodiaq ide na dračku, čakacie doby na dodanie nového kusu sa počítajú v mesiacoch a nie je dôvod, aby výrobca tlačil na výraznejší facelift. Takisto Superb sleduje neustály trhový úspech a nedáva podnety k tomu, aby sa Škoda zamýšľala nad skorými veľkými inováciami v jeho dizajne, napriek tomu sa už o dizajne novinky hovorí otvorene. Žiadna zo situácií ale nie je dôvod, ktorý by mal fanúšikov značky odradiť od tvorby renderingov a fotomontáží možnej budúcnosti.

Ako by vyzerala Škoda Kodiaq, keby prevzala svetlomety od Superbu? Myslíme si, že naozaj dobre. Súčasný vzhľad Kodiaqu je výrazne moderný, automobilka jeho prednú masku nápadne odlíšila od zvyšku portfólia, avšak zachovala niektoré kľúčové prvky, vďaka ktorým jednoznačne identifikujeme mladoboleslavský pôvod.

Render Škoda Kodiaq 2019

Naopak, keby sa svetlomety z Kodiaqu presunuli do sedanu a kombi Superb, výsledok by nebol tak pôsobivý. Na prvý letmý pohľad by sa dokonca mohlo zdať, že by išlo o krok späť k predchádzajúcej generácii dizajnu, v ktorom si Superb osvojil ostro rezané tvary svetlometov.

Render Škoda Superb 2019

Aj keď uvedené fotografie nehovoria o reálnych zámeroch automobilky, Škoda v blízkej dobe nejaké tie zmeny pripravuje. Tento rok očakávame Karoq RS a Kodiaq RS, facelift Superbu a tiež sa špekuluje o Citigo druhej generácie. Neskôr v priebehu roka 2019 čakáme SUV-kupé Kodiaq GT a prvé formálne správy o úplne novom SUV Škoda Polar. O plne elektrickom SUV sa hovorí až v súvislosti s rokom 2020.

Škoda Octavia IV (2019) Zdroj: AUTO BILD/Larson

Najviac sa očakáva populárna Octavia. Octavia IV sa bude predávať v tradičných úrovniach výbavy Ambition, Style, Scout (kombi), Laurin & Klement a RS, v karosárskych verziách liftback a kombi. Neskôr v roku 2021 sa zásadne upraví ponuka motorov. Nová Octavia bude výrazne hranatejšia, opustí štvoroký dizajn predných svetiel, bude viac evokovať dojem technologickej vyspelosti.

Škoda Octavia IV (2019) Zdroj: AUTO BILD/Larson

Inzercia


Pokračujte na ďalší príspevok »TEST HECHT COCIS RED: Ako jazdí elektrický skúter za 1599 eur?

  • Zvažujete kúpu jednoduchého elektrického skútra od značky Hecht? Prečítajte si našu recenziu, v ktorej sumarizujeme naše skúsenosti s týmto nápadným a prekvapivo lacným elektrickým skútrom. Je určený do mesta, stačí vodičský preukaz na auto a vyžaduje minimálnu údržbu. Stojí toľko, čo lepší mobil, čo prirodzene vzbudzuje zvedavosť a možno aj pochybnosti.