Peugeot predstavil najmenší showroom na svete. Auto si vyskladáte v telefónnej búdke!

Nejde o vtip!
Vydané Text: 

V dnešnej dobe sú nákupy cez internet samozrejmosťou. Elektroniku, hračky či oblečenie si tak vieme zaobstarať o niečo výhodnejšie a z pohodlia domova. Nejde však o veľké finančné položky a v prípade nespokojnosti ich môžeme vrátiť.


Dokázali by ste si takto kúpiť auto? Aj keď na to ešte zákazníci nie sú úplne pripravení, automobilky po vlastnom online obchode túžia už roky. Obzvlášť Peugeot, ktorý pred pár dňami otvoril svoj prvý online showroom v Londýne.


Tradičnú britskú telefónnu búdku premenili na virtuálny obchod, v ktorom si môžete vyskladať a kúpiť akýkoľvek model značky. Dokonca nechýba ani možnosť odpredať vaše staré auto, stačí zadať ŠPZ-ku konkrétneho vozidla a automaticky dostanete ponuku. Pre lepšiu predstavivosť pri konfigurácii vozidla, sa v búdke nachádzajú aj malé modely autíčok, ktoré si zákazník môže dôkladne prezrieť.


Konfigurácia sa končí výberom financovania a záväznou objednávkou. Budete prekvapení, ale prvá objednávka bola potvrdená do dvanástich hodín od otvorenia. Primárnym cieľom tohto projektu ale nie je predávať autá, ale sledovať reakcie ľudí na nový systém nákupu. Aj preto bude tento showroom otvorený len do konca mesiaca.

VIDEO


*Zdroje:Motor1.com, Peugeot*
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Pokračujte na ďalší príspevok »LEGISLATÍVA

Namiesto 3,5 tony má byť nový štandard 1,8 tony. Na jazdu v SUV budete musieť spraviť nový vodičák B+, návrh je už na stole (aktualizované)

 • Nové opatrenia počítajú aj s prísnejším posudzovaním podľa veku vodičov – starší by boli kontrolovaní prísnejšie a do 21 rokov by ste za volant SUV ani nesadli.

   Návrh počíta aj s úpravou maximálnej rýchlosti v EÚ na 130 km/h 
 • ODPORÚČAME

  Už poznáte kartu Jazdí celé Slovensko? Získate s ňou poistenie celej posádky, zľavy na STK, v servisoch, reštauráciách i autoškolách

 • Iba za 25 € ročne získate mimoriadne výhody, ako sú úrazové poistenie vodiča a posádky či zľavy do 20% v autoservisoch.

   Zľavy platia u viac ako 50 zmluvných partnerov ÚAMK a po registrácii v systéme u viac ako 1500 partnerov svetovej siete MyWord. Významnou časťou projektu je humanitárna pomoc - činnosť Detskej dopravnej nadácie, ktorej cieľom je pomáhať sirotám pozostalých, ktorých rodič, alebo rodičia zahynuli pri dopravnej nehode.
 • AUTOPRIEMYSEL

  Nečakaný obrat: Británia odkladá zákaz benzínových a naftových áut po tom, čo automobilky investovali miliardy do vývoja elektromobilov

 • Veľká Británia pôvodne plánovala zakázať predaj nových áut so spaľovacími motormi už za sedem rokov, teraz tento termín posúva.

   Premiér Rishi Sunak (na foto) upresnil aj to, ako to bude s predajom áut po roku 2035. Reakcie značiek KIA, FORD, VW a TOYOTA.
 • AKTUALITY

  Mladí hackeri za dva dni navrhli moderný systém pre vjazd vozidiel do historického centra Bratislavy

 • Podľa mestskej časti Bratislava-Staré Mesto súčasný systém registrácie a povoľovania vjazdu vozidiel do historického centra mesta nevyhovuje.

   Rezort s Campus Cowork zorganizovali hackathon, na ktorom mali mladé talenty aj skúsení IT profesionáli príležitosť navrhnúť riešenia zlepšujúce každodenný život občanov Ministerstvo investícií medzi študentov a IT nadšencov rozdelilo 6 000 eur.
 • MOTORISTICKÝ ŠPORT

  Maco Racing mal vo francúzskom Circuit Paul Ricard druhú najrýchlejšiu Yamahu. Bilancia pretekov Endurance World Championship 2023

 • Slováci opäť ukázali, že napriek menším lokálnym pomerom vedia vďaka talentu a spolupráci ľudí v tíme konkurovať najlepším na svete.

   Vo Francúzsku pritom štartovali z 22. miesta zo 47 zúčastnených tímov z celého sveta.  Bilancia je 6. vo svojej kategórii, 8. celkovo a 3. v nezávislých tímoch.