Nové TVR uvidíme na blížiacom sa festivale rýchlosti v Goodwoode

Automobilka tvrdí, že to bude bomba!
Vydané Text: Zdalo sa, že klasická britská značka TVR už nadobro skončí. Ruský investor, ktorý automobilku krátko vlastnil, ju totiž nedokázal postaviť na vlastné nohy. Vzniklo niekoľko pokusov, ktorých predaj nepokryl náklady a od roku 2013 firma vyrábala už len náhradné diely.

Tento rok ale svet motorizmu očakáva veľký návrat. TVR sa opäť rozhodlo naštartovať produkciu a svoju novinku predstaví na festivale rýchlosti v Goodwoode. Podľa najnovších informácií pôjde o dvojmiestne kupé, postavené na klasickej platforme TVR. Pod kapotou by sa mala objaviť V8ička Cosworth, ktorá bude uložená vpredu a vyprodukuje zhruba 400 konských síl. Dizajnér Gordon Murray už budúcim majiteľom poodhalil detaily vo svojom sídle a podľa správ z automobilky by malo byť všetkých 500 kusov z otváracej edície vypredaných.
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Pokračujte na ďalší príspevok »FOTOGALÉRIA

V Bratislave dnes odštartovala výroba nového Superbu, pozrite sa do zákulisia výroby závode VW Slovakia

  • Nový Superb Combi sa vyrába súčasne s VW Passat Combi, neskôr sa do programu produkcie pridá aj Superb vo verzii liftback.

     Závod Volkswagen Slovakia sa pre spustenie výroby dôležitých modelov výrazne modernizoval, investícia do projektu Beta+ obnáša stovky miliónov eur. V rámci prípravy na sériovú produkciu sa vyrobilo až do dvetisíc kusov nového Superbu Combi.
  • Nabitá ponuka

    Slovenský Mercedes prišiel s neodolateľnou ponukou. Do ceny elektromobilov zahrnul nabíjací kredit, poistenie, financovanie aj nabíjací set

  • Poistenie na 2 roky, flexibilný systém nabíjania Pro, kredit na nabíjanie, predĺženú záruku na 6 rokov alebo do 90 000 km a zvýhodnené financovanie sú teraz v cene každého avizovaného elektromobilu.

     Kredit na nabíjanie je až do 6000 eur! Ponuka platí pre vozidlá k priamemu odberu, aj pre vozidlá zadané do výroby, dodané do 31. 12. 2023.