Technické údaje Mercedes-Benz B 220 4MATIC (2011)


MILÁNO – Spoločnosti Fiat Chrysler Automobiles a PSA Group uzavreli dohodu v hodnote 52 miliárd amerických dolárov a v sobotu 16.1.2021 sa formálne zlúčili do spoločnosti Stellantis.

Spojením sa vytvorila automobilová skupina s ročným predajom okolo 8,1 milióna vozidiel a dostatočne hlbokými vreckami na financovanie prechodu na elektrický pohon a na prijatie výziev väčších konkurentov – spoločností Toyota a Volkswagen Group.

„Fúzia medzi spoločnosťami Peugeot SA a Fiat Chrysler Automobiles NV, ktorá povedie k vytvoreniu spoločnosti Stellantis NV, vstúpila do platnosti dnes,“ uviedli obe automobilky vo vyhlásení z tohto víkendu.

Inzercia

Trvalo rok, kým taliansko-americké a francúzske automobilky sfinalizovali svoju dohodu, počas ktorej bola globálna ekonomika zasiahnutá pandémiou COVID-19. Prvýkrát oznámili plány na zlúčenie v októbri 2019.

Akcie spoločnosti Stellantis sa začali obchodovať v Miláne a Paríži v pondelok a v New Yorku dnes, v utorok.

Analytici a investori sa zameriavajú na to, ako plánuje CEO PSA Carlos Tavares riešiť obrovské výzvy, ktorým skupina čelí – od nadmernej výrobnej kapacity po žalostný výkon v Číne.

Inzercia


Advertisement

FCA a PSA uviedli, že spoločnosť Stellantis môže znížiť ročné náklady o viac ako 5 miliárd eur bez zatvorenia výrobných závodov a investori budú mať záujem o ďalšie podrobnosti, ako to mieni dosiahnuť.

Rovnako ako všetky svetové automobilky, aj Stellantis musí v nasledujúcich rokoch investovať miliardy do transformácie svojej ponuky vozidiel pre elektrickú éru.

Črtajú sa však ďalšie naliehavé úlohy, vrátane oživenia zaostávajúceho predaja skupiny v Číne, racionalizácie jej obrovskej globálnej ríše a riešenia obrovskej výrobnej kapacity.

Generálny riaditeľ FCA Mike Manley, ktorý bude viesť kľúčové severoamerické operácie spoločnosti Stellantis , uviedol, že 40 percent očakávaných synergií automobilky bude pochádzať z konvergencie platforiem a pohonných jednotiek a z optimalizácie investícií do výskumu a vývoja, 35 percent z úspor na nákupoch a ďalších 7 percent z úspory na predajných operáciách a všeobecných nákladoch.

 

Nový Peugeot 3008 HYBRID4: Všetko podstatné, čo potrebujete vedieť o modernom rodinnom SUV

Inzercia

Automobilky majú nedostatok elektrosúčiastok, sklady vyprázdnili výrobcovia mobilov a elektroniky

Inzercia

Nekupuj auto! Klikni, jazdi a viac nerieš

Ako sa automobilky vyhnú pokutám za CO2? Pomáha im aj nafta

Európske auto roka 2021 pozná svojich finalistov. Je v ňom aj Dacia Sandero či Škoda Octavia

 

 

ZnačkaMercedes-Benz
ModelB
Typ220 4MATIC
Rok výroby/modelový ročník2011
Dĺžka4359 mm
Šírka1786 mm
Výška1557 mm
Rázvor2699 mm
Prevádzková hmotnosť1530 kg
Užitočné zaťaženie525 kg
Objem batožinového priestoru (min.)488 dm3
Objem batožinového priestoru (max.)1547 dm3
Max. výkon184 kW
Max. výkon pri5500 ot./min
Max. krútiaci moment300 Nm
Max. krútiaci moment pri1200-4000 ot./min
Max. rýchlosť225 km/h
Zrýchlenie 0-100 km/h7,5 s
Palivobenzín
Objem valcov1991 cm3
Usporiadanie valcov50
Počet valcov4
Poháňaná náprava4×4
Typ prevodovkyautomatická
Počet prevodových stupňov7
Kombinovaná spotreba6,5 l/100 km
Emisie CO2151 g/km
Cena739310

Pokračujte na ďalší príspevok »LEGISLATÍVA

Namiesto 3,5 tony má byť nový štandard 1,8 tony. Na jazdu v SUV budete musieť spraviť nový vodičák B+, návrh je už na stole (aktualizované)

 • Nové opatrenia počítajú aj s prísnejším posudzovaním podľa veku vodičov – starší by boli kontrolovaní prísnejšie a do 21 rokov by ste za volant SUV ani nesadli.

   Návrh počíta aj s úpravou maximálnej rýchlosti v EÚ na 130 km/h 
 • ODPORÚČAME

  Už poznáte kartu Jazdí celé Slovensko? Získate s ňou poistenie celej posádky, zľavy na STK, v servisoch, reštauráciách i autoškolách

 • Iba za 25 € ročne získate mimoriadne výhody, ako sú úrazové poistenie vodiča a posádky či zľavy do 20% v autoservisoch.

   Zľavy platia u viac ako 50 zmluvných partnerov ÚAMK a po registrácii v systéme u viac ako 1500 partnerov svetovej siete MyWord. Významnou časťou projektu je humanitárna pomoc - činnosť Detskej dopravnej nadácie, ktorej cieľom je pomáhať sirotám pozostalých, ktorých rodič, alebo rodičia zahynuli pri dopravnej nehode.
 • AUTOPRIEMYSEL

  Nečakaný obrat: Británia odkladá zákaz benzínových a naftových áut po tom, čo automobilky investovali miliardy do vývoja elektromobilov

 • Veľká Británia pôvodne plánovala zakázať predaj nových áut so spaľovacími motormi už za sedem rokov, teraz tento termín posúva.

   Premiér Rishi Sunak (na foto) upresnil aj to, ako to bude s predajom áut po roku 2035. Reakcie značiek KIA, FORD, VW a TOYOTA.
 • AKTUALITY

  Mladí hackeri za dva dni navrhli moderný systém pre vjazd vozidiel do historického centra Bratislavy

 • Podľa mestskej časti Bratislava-Staré Mesto súčasný systém registrácie a povoľovania vjazdu vozidiel do historického centra mesta nevyhovuje.

   Rezort s Campus Cowork zorganizovali hackathon, na ktorom mali mladé talenty aj skúsení IT profesionáli príležitosť navrhnúť riešenia zlepšujúce každodenný život občanov Ministerstvo investícií medzi študentov a IT nadšencov rozdelilo 6 000 eur.