Testy

Výber z aktuálneho čísla: Jazda na Hyundai i30N

Pýtam sa riaditeľa divízie N Alberta Biermanna na detaily nového modelu i30N. Spomína testovanie, vývoj a, samozrejme, aj Nürburgring. Logicky sa opýtam na dosiahnutý čas. Odpoveď ma prekvapila. Čas nie je zaujímavý, to, na čo sme sa sústredili, je ovládateľnosť. Vývojári sa mohli spoľahnúť na tuhú karosériu, hoci výstuha v batožinovom priestore nechýba a zosilnená je aj podlaha karosérie. Brzdy aj prevodovku preverili na pretekoch. Ladilo sa všetko, bod zopnutia spojky aj presnosť radenia stupňov. A ak si hovoríte, že toľko roboty si dajú azda iba Nemci, máte pravdu. Biermann pracoval predtým v divízii BMW M.

Najsilnejší HYUNDAI I30N môže mať až 275 KONÍ!

Celý článok aj s fotografiami si môžete prečítať v najnovšom vydaní magazínu auto motor a špot 11/2017, ktorý je už v predaji!

Majo Bóna
Ako auto-moto novinár pracujem presne dvadsať rokov a za tento čas som odjazdil prakticky všetky kategórie vrátane Peugeotu BB1, ktorý vo mne zanechal trvalé... spomienky. Maximálnou rýchlosťou, ktorou som išiel sa nechválim, lebo 314 km/h nestojí za reč. Milujem autá, ktoré majú charakter, preto som fanúšikom a aj vlastním hrdzavú poľskú fiatku :) Ak ste zvedaví na moje názory, môžete si prečítať moje články, prípadne pozrieť videá na apextv.sk

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

image
Magazín

Marcel Forgáč: Mám rád, keď ma auto učí – a Lexus to vie

Obľúbený moderátor a zabávač Marcel Forgáč je známy aj ako náročný „autičkár“. Rukami mu prešlo už veľa exkluzívnych modelov a viacero áut prémiových značiek aj osobne vlastnil. No ako sám hovorí v našom rozhovore, až so značkou Lexus prišla tá práva láska.