Facelift pre Porsche 911 Targa

Vizuálne úpravy modelového radu Porsche 911 pokračujú, aktuálne sa pod dizajnérsky a inžiniersky skalpel dostala verzia Targa.
Vydané Text: 

Zmeny sú v podstate rovnaké ako pri modeloch Carrera a Carrera4, čiže silnejšie motory s priamym vstrekovaním benzínu, dvojspojková robotizovaná prevodovka a nový systém pohonu všetkých kolies PTM. Základnou pohonnou jednotkou je aj v tomto prípade šesťvalcový boxer 3.6 s výkonom 254 kW (345 k), alternatívou v modeli S je agregát 3.8 s výkonom 283 kW (385 k). Špecialitou modelu Targa ostáva presklená zasúvacia strecha, ktorá plynulo prechádza do tretích dverí. Porsche však pridalo novú elektricky ovládanú roletku. Tá dokáže zatieniť celé auto aj pri otvorenej streche. Verzie s pohonom všetkých kolies dostali systém Porsche Traction Management, ktorý rozdeľuje krútiaci moment cez lamelovú spojku. Prioritou však ostávajú zadné kolesá, ktoré sa môžu tešiť z mechanického samosvorného diferenciálu. Porsche tým na čas uzatvára práce na modelovom rade 911, úpravy špičkových verzii GT3, GT2 a Turbo budú teda nasledovať až neskôr.
Pokračujte na ďalší príspevok »FOTOGALÉRIA

V Bratislave dnes odštartovala výroba nového Superbu, pozrite sa do zákulisia výroby závode VW Slovakia

  • Nový Superb Combi sa vyrába súčasne s VW Passat Combi, neskôr sa do programu produkcie pridá aj Superb vo verzii liftback.

     Závod Volkswagen Slovakia sa pre spustenie výroby dôležitých modelov výrazne modernizoval, investícia do projektu Beta+ obnáša stovky miliónov eur. V rámci prípravy na sériovú produkciu sa vyrobilo až do dvetisíc kusov nového Superbu Combi.
  • Nabitá ponuka

    Slovenský Mercedes prišiel s neodolateľnou ponukou. Do ceny elektromobilov zahrnul nabíjací kredit, poistenie, financovanie aj nabíjací set

  • Poistenie na 2 roky, flexibilný systém nabíjania Pro, kredit na nabíjanie, predĺženú záruku na 6 rokov alebo do 90 000 km a zvýhodnené financovanie sú teraz v cene každého avizovaného elektromobilu.

     Kredit na nabíjanie je až do 6000 eur! Ponuka platí pre vozidlá k priamemu odberu, aj pre vozidlá zadané do výroby, dodané do 31. 12. 2023.