Advertisement

Advertisement

Predstavujeme SsangYong Rexton: Evolúcia moderny

SsangYong Rexton patrí medzi modely, ktoré nás oslovili. Tvarmi, technikou, terénnymi schopnosťami, kvalitou spracovania a materiálmi v interiéri, jazdnými vlastnosťami a cenou, ktorá ešte neuletela do výšin.

Preto nás zaujíma, čo ponúka Rexton vo svojej vynovenej verzii.
Odomkli sme celý článok z auto motor a šport č. 11/2023
Vydané  Text: 


Advertisement

Doterajšie skúsenosti s modelmi značky SsangYong jednoznačne hovoria o tom, že nikde výrazne necítiť, že by konštruktéri šetrili, prípadne chceli niečo schovať. O Rextone to platí dvojnásobne. Prvé zvezenie s týmto vozidlom v nás zanechalo veľmi dobrý pocit z veľkého a veľmi pohodlne spracovaného interiéru, zatiaľ čo jazdné vlastnosti sme označili ako pokojné. Od vozidla, ktoré využíva rebrinový rám a poháňa ho 2,2-litrový naftový motor predsa nechcete, aby rezalo zákruty a kvílilo gumami. Chcete, aby vás pohodlne, príjemne a bezpečne doviezlo do cieľa, ktorý nemusí mať úplne spevnený povrch. Preto sme sa detailnejšie pozreli, čo novinka prináša.
Okolo áut a motoriek sa pohybujem odmalička, aj keď sme nikdy v rodine nemali Škodu 105/120. Za jeden z najväčších výkonov považujem generálku Žiguláka, ktorou sme s kamarátmi zložili praktickú maturitu na dopravnej priemyslovke. Na autách ma zaujímajú technické riešenia a inovácie, preto mi je ľúto, že v ostatnej dobe sa dozvedáme viac o konektivite a o mobilnom internete v autách než o novinkách v motoroch, nápravách a prevodovkách. Podľa mňa by auto malo mať charakter a aspoň trochu komunikovať s vodičom. Na autonómne jazdenie sa zatiaľ pozerám skepticky, aj keď časom môže byť riešením najmä v mestách. Baví ma cestovanie, komunikácia s ľuďmi a rozširovanie obzorov.
Pokračujte na ďalší príspevok »FOTOGALÉRIA

V Bratislave dnes odštartovala výroba nového Superbu, pozrite sa do zákulisia výroby závode VW Slovakia

  • Nový Superb Combi sa vyrába súčasne s VW Passat Combi, neskôr sa do programu produkcie pridá aj Superb vo verzii liftback.

     Závod Volkswagen Slovakia sa pre spustenie výroby dôležitých modelov výrazne modernizoval, investícia do projektu Beta+ obnáša stovky miliónov eur. V rámci prípravy na sériovú produkciu sa vyrobilo až do dvetisíc kusov nového Superbu Combi.
  • Nabitá ponuka

    Slovenský Mercedes prišiel s neodolateľnou ponukou. Do ceny elektromobilov zahrnul nabíjací kredit, poistenie, financovanie aj nabíjací set

  • Poistenie na 2 roky, flexibilný systém nabíjania Pro, kredit na nabíjanie, predĺženú záruku na 6 rokov alebo do 90 000 km a zvýhodnené financovanie sú teraz v cene každého avizovaného elektromobilu.

     Kredit na nabíjanie je až do 6000 eur! Ponuka platí pre vozidlá k priamemu odberu, aj pre vozidlá zadané do výroby, dodané do 31. 12. 2023.