KRÁTKA SPRÁVA

SAIC zdvojnásobuje svoju expanziu do Európy, postaví tu výrobný závod. Je v hre aj Slovensko?

Podľa neoficiálnych informácií by v hre mohlo byť aj Slovensko, ktoré by tak posilnilo líderskú pozíciu v európskom autopriemysle.

Podrobnosti o rozhodovaní sa o umiestnení továrne si však zatiaľ SAIC drží v tajnosti.
Očakáva sa, že viaceré čínske značky začnú budovať výrobné závody v Európe, aby sa vyhli zvyšovaniu cien dovezených modelov.
Vydané Text: 

Spoločnosť SAIC Motor oznámila, že pracuje na výbere lokality pre výstavbu závodu v Európe na výrobu elektromobilov, keďže sa usiluje o radikálnu expanziu svojho biznisu na európskych trhoch.

Tento čínsky partner spoločností Volkswagen a General Motors, ktorý neposkytol ďalšie podrobnosti o plánoch na výstavbu závodu, oznámil, že v prvom štvrťroku predal 530-tisíc vozidiel mimo svojej domoviny, čo predstavuje nárast o 40 percent v porovnaní s predchádzajúcim rokom.

Takmer 70 percent týchto predajov pochádzalo z európsko-čínskej značky MG, ktorá sa v prvom polroku predaje zdvojnásobila na 115-tisíc vozidiel, uviedla spoločnosť SAIC.

Štátny čínsky výrobca automobilov odhaduje, že jeho zahraničné predaje by mohli v roku 2023 prekročiť počet 1,2 milióna vozidiel.

Plánuje uviesť na trh viac ako 10 nových modelov pod značkou MG v priebehu nasledujúcich 18 mesiacov na celosvetovej úrovni.

Automobiloví výrobcovia, vrátane spoločností ako Tesla, BMW a BYD, zvyšujú svoje úsilie o export vozidiel vyrobených v Číne na iné trhy, keďže dopyt po automobiloch doma oslabil, pritom však naďalej ťažia z nižších nákladov na výrobu a dodávateľské reťazce v Číne.

Inzercia

SAIC bol v prvých piatich mesiacoch najväčším exportérom medzi všetkými čínskymi výrobcami automobilov, uvádza Reuters odvolávajúc sa na údaje z China Passenger Car Association. Medzi najväčšie zahraničné trhy značky boli podľa údajov Veľká Británia, Mexiko, Austrália a India.

Značka MG predala v Európe v prvých piatich mesiacoch 74 943 vozidiel, oproti 32 182 v predchádzajúcom roku, uviedla analytická spoločnosť Dataforce. Najpredávanejším modelom značky v regióne bol malý crossover ZS, ktorého predaj do konca mája dosiahol 25 853 kusov.

Inzercia

 

Slovensko ako silný partner pre automobilky

Podľa neoficiálnych informácií by v hre mohlo byť aj Slovensko, ktoré má silné zázemie v automobilovej výrobe.

Pokračovať na ďalšiu stranu príspevku

Inzercia


Stránky: 1 2Pokračujte na ďalší príspevok »NOVÝ MODEL

Už vieme, ako bude vyzerať nová ŠKODA KODIAQ! Oficiálne skice dopĺňame o návrhy od umelej inteligencie

 • Týždeň pred svetovou premiérou zverejnila Škoda Auto dizajnové skice exteriéru novej generácie modelu Škoda Kodiaq.

   Medzi hlavné novinky patrí skulpturálne tvarovaná predná časť, výrazné hranaté podbehy kolies, kolesá s priemerom 17″ až 20″, robustný zadný nárazník a predné svetlomety Matrix-LED druhej generácie s kryštalickými dizajnovými prvkami 
 • SERVIS

  Čo sa stane so všetkými použitými batériami v autách? Tie nové vydržia oveľa dlhšie, ako sa očakávalo

 • Problém s veľkým množstvom nepoužiteľných batérií nakoniec nie je tak pálčivý, ako kritici spočiatku avizovali.

   Nové generácie batérií vydržia oveľa dlhšie, ale otázku ich ďalšieho života je stále potrebné zodpovedať. Kuriózne je, že používaná batéria dnes môže byť drahšia ako tá čisto nová od automobilky.
 • DOPRAVNÁ PORADŇA / PORUCHA NA DIAĽNICI

  K pokazenému autu na diaľnici zavolala Diaľničnú patrolu, platila aj tak. Chyba však nebola na strane NDS, odťah do servisu nemá kto preplatiť

 • Služby Diaľničnej patroly sú bezplatné, ale nevykonáva všetky služby, ktoré by mohol motorista potrebovať.

   Otázku od čitateľky o poplatkoch za odťah z diaľnice zodpovedala NDS. 
 • Týždeň kontroly a nastavenia svetlometov opäť zadarmo

 • V týždni od 2. 10. do 6. 10. 2023 prebehne jubilejný desiaty ročník medzinárodnej preventívne bezpečnostnej akcie Vidieť a byť videný, ktorá je zameraná na odbornú kontrolu a nastavenie svetlometov motorových vozidiel.

   Zadarmo sa tento rok budú nastavovať svetlomety vozidiel s legálnymi LED svetelnými náhradnými zdrojmi H4 alebo H7. Do projektu je zapojených takmer 100 servisov zo všetkých krajov republiky.