KRÁTKA SPRÁVA

SAIC zdvojnásobuje svoju expanziu do Európy, postaví tu výrobný závod. Je v hre aj Slovensko?

Podľa neoficiálnych informácií by v hre mohlo byť aj Slovensko, ktoré by tak posilnilo líderskú pozíciu v európskom autopriemysle.

Podrobnosti o rozhodovaní sa o umiestnení továrne si však zatiaľ SAIC drží v tajnosti.
Očakáva sa, že viaceré čínske značky začnú budovať výrobné závody v Európe, aby sa vyhli zvyšovaniu cien dovezených modelov.
Vydané  Text: 

(pokračovanie prvej strany príspevku)

Slovensko ako silný partner pre automobilky

Čínska automobilka SAIC Motor hľadá miesto, kde vystavia nový výrobný závod v Európe na výrobu elektromobilov.

Podľa neoficiálnych informácií by v hre mohlo byť aj Slovensko, ktoré má silné zázemie v automobilovej výrobe.

SAIC Motor však zatiaľ nič nepotvrdila, a tak ide iba o špekulácie. Slovensko by však mohlo byť atraktívnou destináciou pre novú továreň vzhľadom na svoje skúsenosti s prijímaním zahraničných investícií a rozvinuté automobilové zázemie. SAIC Motor by sa tak mohol pridať k iným automobilovým výrobcom, ktorí už majú svoje závody na Slovensku a využiť jeho výhodnú geografickú polohu a dobrú dostupnosť kľúčových trhov v Európe.

Podľa odborníkov by tento krok mohol prispieť k ďalšiemu rozvoju automobilového priemyslu a vytváraniu pracovných miest v regióne, podľa iných by zasa ešte viac umocnila závislosť našej ekonomiky na autopriemysle, ktorý prechádza turbulentnými obdobím s neistou budúcnosťou v nasledujúcich rokoch.

Nielen čínske značky u nás spôsobujú prevrat. Autá po novom už nebudeme vlastniť, no aj tak na ne dostaneme dotácie

V blízkej dobe sa budú automobilky predháňať v nových možnostiach financovania dostupnej elektrickej mobility. Vo Francúzsku spúšťajú experiment „sociálneho lízingu“ na podporu dostupnej elektrickej mobility.

Pokračovať na ďalšiu stranu príspevku

Inzercia

Inzercia



Stránky: 1 2




ODPORÚČANÉ



Inzercia

Inzercia

Advertisement