Vodiči, pozor! Na cestách zastavuje autá falošný policajt. Vyberá aj pokuty

Ministerstvo vnútra SR upozorňuje na falošného policajta, ktorý od vodičov vyberá pokuty.
Vydané , zverejnil

Podľa doteraz zistených skutočností v nedeľu 17. mája v okrese Senec zastavil vodiča muž v policajnej uniforme a podrobil ho cestnej kontrole. Tá ale nebola v súlade s platnými cestnými zákonmi. Nejde pritom o ojedinelý prípad.

Podozrivý muž jazdí na Seate EXO ST bielej farby s bratislavským evidenčným číslom. Vo vozidle je podozrivý sám, na aute sa nachádzajú nálepky “Pitbull” a za oknom je kamera, ktorá údajne slúži na dopravnú kontrolu.

Zatiaľ nie je známe, či sa tomuto mužovi už aj v minulosti podarilo takýmto spôsobom vyžiadať finančnú hotovosť za fiktívne uložené pokuty.

V priebehu minulého roka evidovali podobný prípad aj v Českej republike, kde sa počas prešetrovania zistilo, že “falošným policajtom” bol policajt vo voľnom čase, ktorý takto neoprávnene ukladal pokuty a privyrábal si do vlastného vrecka.

Na Slovensku sa prípadom zaoberá Úrad inšpekčnej služby. V prípade, že by sa preukázalo, že podozrivý nie je príslušníkom PZ, bude možné vec odstúpiť príslušnému útvaru, ak prokurátor nerozhodne inak.

Úrad inšpekčnej služby vyzýva všetkých, ktorí boli v období od začiatku roku 2020 do 17.05.2020 zastavení a kontrolovaní jedným mužom v policajnej uniforme, jazdiacom na bielom SEATE EXO ST s bratislavským evidenčným číslom, bez ohľadu na to, či uloženú pokutu zaplatili alebo nie, aby kontaktovali políciu na adrese: uis@minv.sk.

Erik Stríž je motoristický novinár, šéfredaktor denníka Autoviny.sk a redaktor časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.

Zaujíma vás riešenie dopravného problému alebo pre nás máte tip na článok? Napíšte na tip@motoristickynovinar.sk


Pokračujte na ďalší príspevok »