Ochranu pred vírusom nájdete v aute! Stačí sa pozrieť do lekárničky:

Instagramový profil „demotivacia“ **upozornil na obsah niektorých autolekárničiek, ktoré majú vo svojej výbave aj ochranné rúško.** Tento prvok sa v súčasnosti stal nedostatkovým tovarom. Kým niektorí zobrali iniciatívnu do vlastných rúk a začali si ochrannú pomôcku vyrábať doma svojpomocne, iní naďalej márne hľadajú originál z obchodu. Pokiaľ však máte po ruke autolekárničku, skúste nahliadnuť do… Prečítať celé
Vydané , zverejnil

Instagramový profil „demotivacia“ **upozornil na obsah niektorých autolekárničiek, ktoré majú vo svojej výbave aj ochranné rúško.** Tento prvok sa v súčasnosti stal nedostatkovým tovarom. Kým niektorí zobrali iniciatívnu do vlastných rúk a začali si ochrannú pomôcku vyrábať doma svojpomocne, iní naďalej márne hľadajú originál z obchodu. Pokiaľ však máte po ruke autolekárničku, skúste nahliadnuť do jej obsahu. Okrem hygienických utierok, obväzov či iných resuscitačných pomôcok **v nej totiž môžete nájsť aj klasické rúško na tvár. Podľa obrázku portálu „demotivacia“ ním disponujú balíčky od firmy Borgi.**

Napriek počiatočnému nadšeniu však musíme konštatovať, že nikomu v redakcii sa ochranné rúško v lekárničkách dodávaných k testovaným autám nájsť nepodarilo. Nazreli sme aj do starších lekárničiek, kde tento prvok taktiež chýbal. Dá sa povedať, že **nadštandardná výbava sa líši v závislosti od výrobcu balíčka a rúško tak s najväčšou pravdepodobnosťou nájdete skôr v drahších alebo starších lekárničkách.** Napriek tomu však môžete využiť zvyšok obsahu pre svoje hygienické potreby ako napríklad spomínané dezinfekčné alkoholové utierky. Pokiaľ sa teda rozhodnete „vykradnúť“ svoju autolekárničku, musíte pred jazdou zohnať náhradu s povinným vybavením, keďže ide o povinnú súčasť vozidla.

Erik Stríž je motoristický novinár, šéfredaktor denníka Autoviny.sk a redaktor časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.

Zaujíma vás riešenie dopravného problému alebo pre nás máte tip na článok? Napíšte na tip@motoristickynovinar.sk


Pokračujte na ďalší príspevok »TEST HECHT COCIS RED: Ako jazdí elektrický skúter za 1599 eur?

  • Zvažujete kúpu jednoduchého elektrického skútra od značky Hecht? Prečítajte si našu recenziu, v ktorej sumarizujeme naše skúsenosti s týmto nápadným a prekvapivo lacným elektrickým skútrom. Je určený do mesta, stačí vodičský preukaz na auto a vyžaduje minimálnu údržbu. Stojí toľko, čo lepší mobil, čo prirodzene vzbudzuje zvedavosť a možno aj pochybnosti.