Je bezkľúčový vstup naozaj bezpečný? Tieto modely zlodeji naštartujú do 20 sekúnd!

Výrobcovia zvýšili používateľský komfort na úkor bezpečnosti vozidiel.
Vydané , zverejnil
Source: Pixabay

Ukradnúť auto s bezkľúčovým štartovaním je hračka. Skúsený zlodej to so správnym prístrojom zvládne za menej ako 20 sekúnd. **Využívajú na to elektronický prístroj, ktorý imituje a predlžuje signál vysielaný kľúčom** tak, aby si palubné systémy auta mysleli, že sa vodič s originálnym kľúčom stále nachádza v blízkosti vozidla.

Zlodej tak môže s „oklamaným“ autom elegantne odísť bez toho, aby komplikovaným spôsobom ničil zámok alebo deaktivoval alarm. **Nejde pritom o záležitosť jediného modelu, problémy s bezpečnosťou má takmer každá automobilka ponúkajúca túto funkciu.** Slabo zabezpečený bezkľúčový vstup majú napríklad aj populárne modely ako Škoda Karoq, Rapid či Octavia. Zlodeji sa nezapotia ani pri značkách Hyundai, Kia, Ford či Nissan. **Niektoré prémiové značky však už medzičasom začali využívať bezpečnejšie zabezpečovacie protokoly,** vďaka ktorým vozidlo prostredníctvom tohto triku neotvoríte. Pokojný spánok môžu mať majitelia najnovších vozidiel značiek Jaguar, Land Rover, Mercedes-Benz či BMW.

Inzercia

Advertisement

[POZRITE SI KOMPLETNÝ ZOZNAM NEZABEZPEČENÝCH VOZIDIEL TU](https://dwkujuq9vpuly.cloudfront.net/news/wp-content/uploads/2019/01/Cars-tested-by-ADAC.pdf)

Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!


Pokračujte na ďalší príspevok »Oáza pre gurmánov už aj s novým ročníkom

  • Vyše 30 rokov na trhu a v súčasnosti jedno z najúspešnejších vinárstiev na Slovensku s množstvom domácich aj medzinárodných ocenení. Taká je bilancia rodinného vinárstva Matyšák.  Dnes sa môže navyše pýšiť aj úspešnou sieťou vlastných značkových predajní, kam práve v týchto dňoch prichádza aj nový ročník vín z ich prémiovej línie.