Hyundai predstavil čelné sklo budúcnosti. Vyzerá neskutočne!

Automobilka Hyundai plánuje posunúť Head-Up displeje na úplne novú úroveň. **Chce ich doplniť o nové možnosti rozšírenej reality, vďaka ktorým sa na celej ploche čelného skla budú ukazovať trojrozmerné vizualizácie pokynov navigácie, rádia či iných systémov vozidla.** Zvýrazniť dokáže aj zaujímavé body v okolí ako napríklad hrad, turistické chodníky či ceny palív najbližších čerpacích staníc…. Prečítať celé
Vydané Text: 

Automobilka Hyundai plánuje posunúť Head-Up displeje na úplne novú úroveň. **Chce ich doplniť o nové možnosti rozšírenej reality, vďaka ktorým sa na celej ploche čelného skla budú ukazovať trojrozmerné vizualizácie pokynov navigácie, rádia či iných systémov vozidla.** Zvýrazniť dokáže aj zaujímavé body v okolí ako napríklad hrad, turistické chodníky či ceny palív najbližších čerpacích staníc. Okrem navigácie s funkciou rozšírenej reality by však nové čelné sklá mala byť schopné zobrazovať aj dianie okolo automobilu – napríklad sledovanie jazdných pruhov a varovanie pred vybočením, upozorňovanie na chodcov, autobusy, cyklistov, prechody. Spoločnosť navyše upozornila na výrazný technologický rozdiel medzi súčasnými HUD displeji a svojou víziou budúcnosti. **Kým HUD displeje zobrazujú informácie zrkadliace sa z LCD displeja umiestneného v palubnej doske, nová technológia by mala premietať holografické informácie priamo cez čelné sklo.** Vodič by navyše nemal byť nútený nosiť žiadny headset, pretože systém by mal byť schopný automaticky nastaviť zobrazované údaje tak, aby plne zodpovedali uhlu pohľadu vodiča. Kedy sa tejto technológie dočkáme v praxi žiaľ nevieme.
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Pokračujte na ďalší príspevok »LEGISLATÍVA

Namiesto 3,5 tony má byť nový štandard 1,8 tony. Na jazdu v SUV budete musieť spraviť nový vodičák B+, návrh je už na stole (aktualizované)

 • Nové opatrenia počítajú aj s prísnejším posudzovaním podľa veku vodičov – starší by boli kontrolovaní prísnejšie a do 21 rokov by ste za volant SUV ani nesadli.

   Návrh počíta aj s úpravou maximálnej rýchlosti v EÚ na 130 km/h 
 • ODPORÚČAME

  Už poznáte kartu Jazdí celé Slovensko? Získate s ňou poistenie celej posádky, zľavy na STK, v servisoch, reštauráciách i autoškolách

 • Iba za 25 € ročne získate mimoriadne výhody, ako sú úrazové poistenie vodiča a posádky či zľavy do 20% v autoservisoch.

   Zľavy platia u viac ako 50 zmluvných partnerov ÚAMK a po registrácii v systéme u viac ako 1500 partnerov svetovej siete MyWord. Významnou časťou projektu je humanitárna pomoc - činnosť Detskej dopravnej nadácie, ktorej cieľom je pomáhať sirotám pozostalých, ktorých rodič, alebo rodičia zahynuli pri dopravnej nehode.
 • AUTOPRIEMYSEL

  Nečakaný obrat: Británia odkladá zákaz benzínových a naftových áut po tom, čo automobilky investovali miliardy do vývoja elektromobilov

 • Veľká Británia pôvodne plánovala zakázať predaj nových áut so spaľovacími motormi už za sedem rokov, teraz tento termín posúva.

   Premiér Rishi Sunak (na foto) upresnil aj to, ako to bude s predajom áut po roku 2035. Reakcie značiek KIA, FORD, VW a TOYOTA.
 • AKTUALITY

  Mladí hackeri za dva dni navrhli moderný systém pre vjazd vozidiel do historického centra Bratislavy

 • Podľa mestskej časti Bratislava-Staré Mesto súčasný systém registrácie a povoľovania vjazdu vozidiel do historického centra mesta nevyhovuje.

   Rezort s Campus Cowork zorganizovali hackathon, na ktorom mali mladé talenty aj skúsení IT profesionáli príležitosť navrhnúť riešenia zlepšujúce každodenný život občanov Ministerstvo investícií medzi študentov a IT nadšencov rozdelilo 6 000 eur.