Aktuality

Divoký západ v Bratislave? Vodič osobného automobilu Fiat Punto strieľal na šoféra MHD

Polícia SR na svojom facebooku zverejnila výzvu pre občanov, kde žiada o pomoc prípadných svedkov streľby, ku ktorej malo dôjsť 8.1.2019 na križovatke Prievozskej ulice a Mlynských Nív približne okolo 13:00 hodiny. V prípade, že ste sa v danom čase nachádzali na mieste činu a máte informácie pre políciu, ktoré by mohli viesť ku chyteniu páchateľa volajte na známe telefónne číslo 158, ak náhodou máte aj video-zábery z autokamier, tie môžete posielať v súkromnej správe na facebook polície.

Streľba v Bratislave na vodiča MHD

Rozbité sklo spôsobilo ľahké poranenia

Vodič **osobného automobilu značky Fiat Punto mal strieľať z krátkej guľovej pištole,** na šťastie sa nikto vážne nezranil, **došlo len k ľahkým poraneniam z dôvodu rozbitého skla.** Bratislavskému dopravnému podniku vznikla predbežná škoda 250€, autobusár bol zdravotníkmi ošetrený priamo na mieste.
Streľba v Bratislave na vodiča MHD

Nejde o prvý takýto prípad streľby na šoféra MHD.

Podobný sa stal koncom roka 2017 **v Košiciach,** kedy sa autobusárovi s **pištoľou vyhrážal vodič strieborného terénneho auta s evidenčným číslom Košice - okolie.** Toho údajne naštvalo to, že mu vodič autobusu zablikal, že mu nesvietia svetla. Ako uviedol denník Košice:Dnes, **páchateľa sa podarilo vypátrať.** Išlo o 28 ročného mladíka, ktorý v rukách **držal detskú repliku zbrane.** Trestný zákon však nerozlišuje, či sa jedná o repliku alebo pravú zbraň v prípade, že zbraň mala pôsobiť ako pravá.
Michal Čabai
Rád skúšam nové veci a neznášam jednoliatý spôsob života. Práve vďaka tomu som sa dostal aj k písaniu článkov. V novinárskej branži sa pohybujem od roku 2015, začínal som ako kameraman a redaktor v košickej regionálnej televízií Naša (ktorá sa neskôr preorientovala na Košice:Dnes). 90% svojho času venujem video-tvorbe a fotografii, no popritom sa rád uvoľním aj pri ďalších kreatívnych prácach.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie