Aktuality

Oficiálne: The Grand Tour končí! Pri natáčaní posledného dielu nechýbali slzy či emócie

VIDEO: Clarkson, Hammond a May sú späť v novom traileri na druhú sériu The Grand Tour, poznáme aj oficiálny dátum premiéry!

Jeremy Clarkson, James May a Richard Hammond pri natáčaní posledného dielu tretej série The Grand Tour oznámili, že po sedemnástich rokoch chcú tento štúdiový formát motoristickej show definitívne ukončiť. Pri emotívnom prehlásení pred divákmi oznámil: „Je to koniec éry. Mám už 58 rokov a som príliš tučný na to, aby som takto pokračoval ďalej. Túto show sme robili sedemnásť rokov – sedeli v štúdiu, pozerali sa na autá ako závodia na našej trati...Všetci sme sa zhodli na tom, že sme to robili už príliš dlho a všetko sa nakoniec musí skončiť.“

Jeden z divákov na natáčaní opísal situáciu v štúdiu: „Všetko prebiehalo tak ako zvyčajne, ale všimol som si prítomnosť Clarksonovej a Hammondovej rodiny v štúdiu. Tesne pred koncom sa im začali tlačiť slzy do očí, všetci boli v šoku a nevedeli o čo sa jedná. Potom nám pustili zostrih toho najlepšieho, čo spolu v štúdiu zažili.“

Hneď ako ukážka skončila, Jeremy Clarkson poznamenal: „Je to veľmi smutný deň.“ Všetci protagonisti následne v tichosti opustili štúdio. V poslednej časti tak uvidíme legendárne trio v štúdiu naposledy. Nepôjde však o úplný koniec. S internetovou televíziou Amazon Prime totiž podpísali kontrakt na ďalšie dva roky, počas ktorých urobia niekoľko spoločných špeciálov. Pôjde však len o uzavreté epizódy bez štúdia, bez jazdcov, bez disciplín.

Peter Orosz
Ak čítate tento text, tak som vás buď veľmi dobre rozosmial, alebo poriadne naštval. To ma teší, pretože automobily sú aj o subjektívnych pocitoch a emóciách, ktoré sa nebojím prezentovať. Bezduché parafrázy tlačových správ budete musieť hľadať niekde inde.
Okrem znižovania amortizačnej hodnoty mojej klávesnice písaním článkov, venujem svoju pozornosť aj amatérskemu filmu a cestovaniu.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie