Aktuality

Oficiálne: The Grand Tour končí! Pri natáčaní posledného dielu nechýbali slzy či emócie

VIDEO: Clarkson, Hammond a May sú späť v novom traileri na druhú sériu The Grand Tour, poznáme aj oficiálny dátum premiéry!

Jeremy Clarkson, James May a Richard Hammond pri natáčaní posledného dielu tretej série The Grand Tour oznámili, že po sedemnástich rokoch chcú tento štúdiový formát motoristickej show definitívne ukončiť. Pri emotívnom prehlásení pred divákmi oznámil: „Je to koniec éry. Mám už 58 rokov a som príliš tučný na to, aby som takto pokračoval ďalej. Túto show sme robili sedemnásť rokov – sedeli v štúdiu, pozerali sa na autá ako závodia na našej trati...Všetci sme sa zhodli na tom, že sme to robili už príliš dlho a všetko sa nakoniec musí skončiť.“

Jeden z divákov na natáčaní opísal situáciu v štúdiu: „Všetko prebiehalo tak ako zvyčajne, ale všimol som si prítomnosť Clarksonovej a Hammondovej rodiny v štúdiu. Tesne pred koncom sa im začali tlačiť slzy do očí, všetci boli v šoku a nevedeli o čo sa jedná. Potom nám pustili zostrih toho najlepšieho, čo spolu v štúdiu zažili.“

Hneď ako ukážka skončila, Jeremy Clarkson poznamenal: „Je to veľmi smutný deň.“ Všetci protagonisti následne v tichosti opustili štúdio. V poslednej časti tak uvidíme legendárne trio v štúdiu naposledy. Nepôjde však o úplný koniec. S internetovou televíziou Amazon Prime totiž podpísali kontrakt na ďalšie dva roky, počas ktorých urobia niekoľko spoločných špeciálov. Pôjde však len o uzavreté epizódy bez štúdia, bez jazdcov, bez disciplín.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

image
Testy

Test Renault ZOE druhej generácie: Najazdili sme viac, ako avizuje výrobca

Renault Zoe sa pred niekoľkými dňami dočkal zásadnej modernizácie. Tretia generácia priniesla nielen evolučne vylepšený zovňajšok, ale aj významne lepší interiér a tiež výkonnejšie akumulátory schopné zabezpečiť dlhší dojazd. My sme nedávno otestovali Zoe v jeho druhej generácii, ktorú budete aj naďalej vidieť v showroomoch a možno aj v bazároch. Stojí za to, aby ste začali zvažovať kúpu?