Aktuality

Nový Tucson už má svoju slovenskú cenu, Hyundai nás ňou prekvapil

Hyundai zverejnil cenník nového Tucsonu. Začína na cene 18 990 EUR, teda na rovnakej sume ako odchádzajúca verzia. Nenastali teda negatívne predpoklady, že cena za modernizovanie SUV-čka sa premietne do navýšenia jeho ceny.

Modernizovaný Hyundai Tucson v kocke

  • Prepracovaný dizajn karosérie, predných reflektorov a zadných skupinových svetiel
  • Predné Full-LED svetlomety s automatickým prepínaním diaľkových svetiel
  • Vylepšený interiér s dôrazom na kvalitu materiálov a dielenského spracovania
  • Najmodernejšie bezpe
  • nostné prvky chrániace posádku auta, vrátane adaptívneho tempomatu
  • Prémiový audiosystém KRELL, rádio so 7-palcovým farebným LCD a bezdrôtové nabíjanie mobilného telefónu
  • Služby Apple Car Play a Android Auto
  • 360-stupňový systém monitorovania okolia vozidla 4 kamerami
  • Nové úsporné motory spĺňajúce emisnú normu Euro 6c
  • Nová osemstupňová automatická prevodovka s hydrodynamickým meničom.
Hyundai Tucson (2019)

Modernizovaný Hyundai Tucson zažil svoju premiéru na autosalóne v New Yorku . Automobilka svoj úspešný model predviedla s novým vzhľadom a pokročilými asistentmi pre vodiča, teraz sa nový Tucson sťahuje do showroomov predajcov aj na SlovenskuVpredu Tucson dostal nové plne diódové LED svetlomety, prepracovaný nárazník a mriežku chladiča. Zadnej časti dominujú nové svetlá, prepracovaný nárazník a tiež nové riešenie výfukov. Zmeny sú decentné, ale ľahko rozpoznateľné.

Hyundai Tucson (2019)

Hyundai Tucson (2019)


Vnútri zaujme 7-palcová obrazovka infotainmentu, ktorý podporuje Apple CarPlay, Android Auto a bluetooth pripojenie. K dispozícii je tiež väčšia 8-palcová obrazovka, **ktorá ponúka 3D mapy** a sedemročné predplatné služieb LIVE. Tie obsahujú napríklad dopravné informácie v reálnom čase. Medzi ďalšie vychytávky patrí zvukový systém Krell či bezdrôtové nabíjanie telefónu QI.

Najpredávanejší model automobilky Hyundai dostane tiež systém Surround View Monitor, ktorý využíva 360-stupňový kamerový systém pre pomoc pri parkovaní. Vodičom bude pomáhať tiež systém autonómneho núdzového brzdenia či asistent pre udržiavanie v jazdnom pruhu.

Hyundai Tucson (2019)


Na výber bude zo štyroch motorov. Najvýkonnejšou verziou ponuky je štvorvalec 2.0 CRDi s výkonom 137 kW, 6-stupňovým manuálom alebo novou 8-stupňovou automatikou a pohonom všetkých kolies. Predtým používaná 1,7 CRDi bola nahradená verziou 1,6 l s výkonmi 85 a 98 kW. V oboch prípadoch je štandardom manuál a predný pohon, silnejší variant môže mať sedemstupňovou dvojspojku a pohon 4x4.

V ponuke stále zostáva atmosférický 1,6 GDI (97 kW) kombinovaný s manuálom a predným pohonom. Preplňovaná verzia T-GDI ponúkne 132 kW a manuál aj dvojspojku, pričom v oboch prípadoch je možný pohon všetkých kolies.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

image
Testy

TEST: Peugeot 508 1.6 THP GT - Leví kráľ

Hovorí sa, že medzi odvahou a hlúposťou existuje len veľmi tenká hranica, na ktorej práve teraz balancuje aj automobilka Peugeot. Budeme na nový Peugeot 508 v budúcnosti spomínať ako na záchrancu strednej triedy, alebo sa z neho v tieni obľúbených SUV stane neúspešný prepadák?