Obrnený transportér pomenovali po našom najznámejšom štíte!

Spoločnosť Zetor Engineering Slovakia predstavuje projekt taktického obranného vozidlá 4×4 Gerlach, ktorého koncept má spájať moderné technické poznatky a skúsenosti z bojových operácií posledných rokov.
Vydané Text: 

Na projekte Gerlach pracovali aj ďalšie spoločnosti z divízie Engineering spoločnosti HTC Investments. Vozidlo Gerlach vyniká predovšetkým unikátnou kombináciou dosiahnutého stupňa ochrany a vysokej mobility. Pod kapotou sa nachádza bližšie nešpecifikovaný agregát s výkonom 326 koní, ktorý spolupracuje so šesťstupňovou automatickou prevodovkou. Maximálna rýchlosť je na úrovni 110 km/h. Veľká palivová nádrž (220 l) by modelu Gerlach mala vystačiť až na 800 kilometrov. Najväčším lákadlom má však byť cena, ktorá začína na 398 000 € a je platná pre všetkých odoberateľov bez ohľadu na trh. **Zaujímavosti:** -Modulárna pancierová ochrana – bezpečnostná kabína 2 + 4, 2 + 3 a 2 + 2 pre bojové a taktické obrnené verzie -Balistická ochrana STANAG 4569 Volume 1 level 3 -Protimínová ochrana STANAG 4569 Volume 2 level 2a, 2b, voliteľná úroveň 3a, 3b -Bezpečnostná kabína: ochrana riešená prídavným modulárnym pancierovaním spolu s dvojitou podlahou s protimínovým “V” ochranným štítom -Bezpečnostná kabína odolná proti IED nástrahám STANAG -Zbraňový systém – podľa požiadavky
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Pokračujte na ďalší príspevok »FOTOGALÉRIA

V Bratislave dnes odštartovala výroba nového Superbu, pozrite sa do zákulisia výroby závode VW Slovakia

  • Nový Superb Combi sa vyrába súčasne s VW Passat Combi, neskôr sa do programu produkcie pridá aj Superb vo verzii liftback.

     Závod Volkswagen Slovakia sa pre spustenie výroby dôležitých modelov výrazne modernizoval, investícia do projektu Beta+ obnáša stovky miliónov eur. V rámci prípravy na sériovú produkciu sa vyrobilo až do dvetisíc kusov nového Superbu Combi.
  • Nabitá ponuka

    Slovenský Mercedes prišiel s neodolateľnou ponukou. Do ceny elektromobilov zahrnul nabíjací kredit, poistenie, financovanie aj nabíjací set

  • Poistenie na 2 roky, flexibilný systém nabíjania Pro, kredit na nabíjanie, predĺženú záruku na 6 rokov alebo do 90 000 km a zvýhodnené financovanie sú teraz v cene každého avizovaného elektromobilu.

     Kredit na nabíjanie je až do 6000 eur! Ponuka platí pre vozidlá k priamemu odberu, aj pre vozidlá zadané do výroby, dodané do 31. 12. 2023.