Nový Volkswagen Golf je na ceste: vykráda VW dizajn od Renaultu?

Redakcia, 28.12.2017
Predné denné svietenie ako na Renaulte. Bije do očí aj napriek tomu, že Volkswagen vo svojom Golfe už nejaký ten čas rozvíja koncept estetických doplnkov v tvare písmena C.

Je to už nejaký ten mesiac, čo sa svetlo sveta dostali fotografie prototypu Volkswagen Golf Gen. E. Tento nápadne moderný hatchback s hranatou karosériou, pútavým lakom a plne elektrickým pohonom by mohol byť reálnym obrazom budúceho Volkswagenu Golf. S tvrdením, že sa tak zrejme naozaj stane, prišiel opäť nemecký Auto Motor und Sport.

V porovnaní so súčasným modelom pomerne dramaticky zmení a zlepšená aerodynamika ovplyvní spotrebu paliva. Nový Golf bude postavený na modernizovaj platforme MQB a bude ľahší o 50 kg v porovnaní s predchodcom. Okrem redukcie hmotnosti pod kapotou budú debutovať aj nové motory radu EA211 EVO. Obidva majú vyššiu účinnosť a zníženú spotrebu paliva kvôli turbodúchadlu s premenlivou geometriou a vďaka Millerovmu cyklu. Princíp práce motora s Millerovým cyklom je veľmi podobný princípu práce motora s Atkinsonovým cyklom. Jediný zásadný rozdiel je v tom, že motory s Millerovým cyklom sú preplňované.

Volkswagen Golf Gen.E Prototype (2017)

Ďalej sa v novej generácii Golfu objavia aj hybridné pohonné systémy a benzínové motory vybavené filtrami pevných častíc. Môžeme očakávať aj verziu poháňanú zemným plynom a je možné, že sa s názvom e-Golf rozlúčime.

Ďalšia generácia Golfu spraví ďalší krok v ústrety autonómnej jazde. Výrobca ho vybaví adaptívnym tempomatom a head-up displejom. Okrem toho bude známe niekoľko riešení z vyšších modelov predávaných v skupine Volkswagen.

Dojazd na čisto elektrický pohon by mohol dosahovať až 400 kilometrov. Pre viac fotografií otvorte galériu článku.