Ste si istí, že na obrázku vidíte Volvo? Ide o prvý model športovej značky Polestar!

Nenechajte sa oklamať!
Vydané , zverejnil

Firma Polestar donedávna ladila najsilnejšie modely značky Volvo a momentálne je stále vo vlastníctve švédsko-čínskej značky. Po novom však bude produkovať vlastné športové modely. Pred chvíľou sa nám do rúk dostali oficiálne fotografie prvého modelu Polestar 1.

Športové kupé vyzerá úchvatne! Aj napriek „samostatnosti“ si môžeme všimnúť dobre známe dizajnové prvky nielen v exteriéri, ale aj v interiéri. Model Polestar 1 akoby priamo vychádzal z konceptu Volvo Coupé Concept. V tomto prípade ale nejde o nedostatok kreativity. Automobilka Polestar je priamo napojená na materské Volvo, vďaka čomu môžu urýchliť vývoj a znížiť náklady.

Dvojdverové štvormiestne kupé je postavené na modulárnej platforme SPA. Samotná karoséria ale využíva karbón, ktorý zaručuje extrémnu tuhosť. O pohon sa postará plug-in hybridné ústrojenstvo s maximálnym elektrickým dojazdom 150 kilometrov (zadný náhon). Polestar sa pýši, že ide o najväčšiu vzdialenosť medzi plug-in hybridmi. V prípade potreby nie je problém zapriahnuť dvojlitrový štvorvalec. Sústava tak disponuje slušným celkovým výkonom 600 k a krútiacim momentom 1.000 N.m (predný náhon).

„Polestar 1 je vôbec prvým vozidlom, ktorý na kapote ponesie znak Polestar. Ide o nádherné GT nabité úžasnými technológiami, ktoré predstavuje pre našu novú značku skvelý štart, „uviedol Thomas Ingenlath, výkonný riaditeľ spoločnosti. „Všetky naše budúce vozidlá budú vybavené plne elektrickým pohonom. Chceme sa stať samostatnou automobilkou zameranú práve na vysoko výkonné elektromobily. “

Ako z textu vyplýva, Polestar 1 bude prvým, no zároveň aj posledným modelom s hybridným pohonom. Ďalšie modely budú už len na baterky. Ďalší model predstavia do dvoch rokov a pôjde o elektrický sedan (konkurent pre Teslu Model 3). V budúcnosti tiež plánujú výrobu veľkého SUV. O všetkom ale rozhodne predajný úspech prvého modelu, ktorého sériová výroba začne až v roku 2019.

Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!


Pokračujte na ďalší príspevok »TEST HECHT COCIS RED: Ako jazdí elektrický skúter za 1599 eur?

  • Zvažujete kúpu jednoduchého elektrického skútra od značky Hecht? Prečítajte si našu recenziu, v ktorej sumarizujeme naše skúsenosti s týmto nápadným a prekvapivo lacným elektrickým skútrom. Je určený do mesta, stačí vodičský preukaz na auto a vyžaduje minimálnu údržbu. Stojí toľko, čo lepší mobil, čo prirodzene vzbudzuje zvedavosť a možno aj pochybnosti.