Advertisement

Advertisement

Ruský prezident Putin je veľkým fanúšikom elektromobilov Tesla! V čom ale vidí v budúcnosť?

S elektromobilitou ešte nie je úplne stotožnený!
Vydané  Text: 


Advertisement
Prezident Ruskej federácie sa nedávno zúčastnil energetického samitu, ktorý sa konal priamo v Moskve a novinári mu položili hneď niekoľko zaujímavých otázok. Jeho odpovede vás možno prekvapia!


Na otázku, či by si vedel predstaviť život s Teslou, reagoval s úsmevom: „Prečo nie? Myslíte si, že budeme donekonečna jazdiť na nejakých vozíkoch?” Ďalej prezradil, že v súkromí obľubuje moderné, rýchle a efektívne automobily. Zaujali ho aj vízie vystavovaných značiek z USA a Japonska. „Tieto automobily sú šetrné k životnému prostrediu, a to sa mi páči,“ dodal Putin. Nepáči sa mu len samotná výroba elektrickej energie. Väčšina elektrární totiž stále používa fosílne palivá, uhlie či plyn. „Aj preto sú CNG a LPG, podľa nášho názoru, v konečnom dôsledku ekologickejšie ako elektromobily.“


Aj keď nemôžeme Putina považovať za odborníka, neskrýva svoj záujem o automobily a techniku. Pravidelne testuje najnovšie modely ruského AutoVAZu a pred niekoľkými rokmi sa zviezol v hybridnom Yo-mobile, ktorý vyvíjala firma tamojšieho miliardára Mikhaila Prokhorova.
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Pokračujte na ďalší príspevok »FOTOGALÉRIA

V Bratislave dnes odštartovala výroba nového Superbu, pozrite sa do zákulisia výroby závode VW Slovakia

  • Nový Superb Combi sa vyrába súčasne s VW Passat Combi, neskôr sa do programu produkcie pridá aj Superb vo verzii liftback.

     Závod Volkswagen Slovakia sa pre spustenie výroby dôležitých modelov výrazne modernizoval, investícia do projektu Beta+ obnáša stovky miliónov eur. V rámci prípravy na sériovú produkciu sa vyrobilo až do dvetisíc kusov nového Superbu Combi.
  • Nabitá ponuka

    Slovenský Mercedes prišiel s neodolateľnou ponukou. Do ceny elektromobilov zahrnul nabíjací kredit, poistenie, financovanie aj nabíjací set

  • Poistenie na 2 roky, flexibilný systém nabíjania Pro, kredit na nabíjanie, predĺženú záruku na 6 rokov alebo do 90 000 km a zvýhodnené financovanie sú teraz v cene každého avizovaného elektromobilu.

     Kredit na nabíjanie je až do 6000 eur! Ponuka platí pre vozidlá k priamemu odberu, aj pre vozidlá zadané do výroby, dodané do 31. 12. 2023.