KIA sa nadobro mení, jej Proceed pokračuje v šľapajách Stingeru

(+FOTO DETAILOV) Koncept KIA Proceed zažije svoju premiéru vo Frankfurte nad Mohanom na IAA 2017 a ukáže smer, ktorým sa bude uberať aj populárny hatchback Cee’d.
Vydané Text: 

Vedeli ste, že európske dizajnové centrum značky KIA sa nachádza iba pol kilometra od výstaviska, na ktorom sa už budúci týždeň udeje jeden z najvýznamnejších starokontinentálnych autosalónov? KIA zrejme ušetrí veľké peniaze za dopravu tohto konceptu, ktorý by mal byť podľa jej vlastných slov predobrazom budúcich generácií populárneho modelu Cee’d.

Proceed koncept má výrazne dynamické črty, pôsobí prémiovým dojmom a hoci nadväzuje na aktuálny Cee’d niektorými detailmi, predstavuje ho v celkom novej forme. Môže byť aj ľudové auto expresívne, emotívne, výrazné a na prvý pohľad luxusné? Áno, môže, Proceed je avantgardou takejto budúcnosti. Blízkej budúcnosti, je potrebné dodať.KIA svoj nový koncept označuje ako hatchback, avšak pri pohľade na jeho siluetu z profilu by sme nepochybne mohli uvažovať aj o iných typoch karosérie. Automobil je dlhý, má nízky postoj so širokým rozchodom kolies, koncept stojí na až 20-palcových diskoch so 6-lúčovým dizajnom.

Pútavý je tiež prvok, ktorý KIA nazvala „Luminline“. Ide o osvetlenú siluetu presklenia kabíny, čo možno nemá význam z pohľadu bezpečnosti a komfortu, vytvára však krásny efekt. Nespomíname si, že by sme takýto prvok niekedy predtým videli v inom automobile a súdime, že za mantinely konceptu nepreskočí a tak skoro sa príplatkovou výbavou sériovo vyrábaných vozidiel nestane.Koncept Proceed pokračuje v šľapajách modelu Stinger, ktorého predstavenie bolo pre mnohých veľkým prekvapením a uvedením značky do celkom novej kategórie automobilov. Športovo orientovaný sedan sa ukázal ako veľmi schopný konkurent aj pre prémiových výrobcov a Proceed by mohol naznačovať nový smer, ktorým by sa uberali rodinné hatchbacky.Premiéra konceptu KIA Proceed sa udeje na autosalone vo Frankfurte IAA 2017 v hale 9 už v utorok 12. septembra 2017 – a my z Auto Motor a Šport budeme pri tom!


Pokračujte na ďalší príspevok »LEGISLATÍVA

Namiesto 3,5 tony má byť nový štandard 1,8 tony. Na jazdu v SUV budete musieť spraviť nový vodičák B+, návrh je už na stole (aktualizované)

 • Nové opatrenia počítajú aj s prísnejším posudzovaním podľa veku vodičov – starší by boli kontrolovaní prísnejšie a do 21 rokov by ste za volant SUV ani nesadli.

   Návrh počíta aj s úpravou maximálnej rýchlosti v EÚ na 130 km/h 
 • ODPORÚČAME

  Už poznáte kartu Jazdí celé Slovensko? Získate s ňou poistenie celej posádky, zľavy na STK, v servisoch, reštauráciách i autoškolách

 • Iba za 25 € ročne získate mimoriadne výhody, ako sú úrazové poistenie vodiča a posádky či zľavy do 20% v autoservisoch.

   Zľavy platia u viac ako 50 zmluvných partnerov ÚAMK a po registrácii v systéme u viac ako 1500 partnerov svetovej siete MyWord. Významnou časťou projektu je humanitárna pomoc - činnosť Detskej dopravnej nadácie, ktorej cieľom je pomáhať sirotám pozostalých, ktorých rodič, alebo rodičia zahynuli pri dopravnej nehode.
 • AUTOPRIEMYSEL

  Nečakaný obrat: Británia odkladá zákaz benzínových a naftových áut po tom, čo automobilky investovali miliardy do vývoja elektromobilov

 • Veľká Británia pôvodne plánovala zakázať predaj nových áut so spaľovacími motormi už za sedem rokov, teraz tento termín posúva.

   Premiér Rishi Sunak (na foto) upresnil aj to, ako to bude s predajom áut po roku 2035. Reakcie značiek KIA, FORD, VW a TOYOTA.
 • AKTUALITY

  Mladí hackeri za dva dni navrhli moderný systém pre vjazd vozidiel do historického centra Bratislavy

 • Podľa mestskej časti Bratislava-Staré Mesto súčasný systém registrácie a povoľovania vjazdu vozidiel do historického centra mesta nevyhovuje.

   Rezort s Campus Cowork zorganizovali hackathon, na ktorom mali mladé talenty aj skúsení IT profesionáli príležitosť navrhnúť riešenia zlepšujúce každodenný život občanov Ministerstvo investícií medzi študentov a IT nadšencov rozdelilo 6 000 eur.
 • MOTORISTICKÝ ŠPORT

  Maco Racing mal vo francúzskom Circuit Paul Ricard druhú najrýchlejšiu Yamahu. Bilancia pretekov Endurance World Championship 2023

 • Slováci opäť ukázali, že napriek menším lokálnym pomerom vedia vďaka talentu a spolupráci ľudí v tíme konkurovať najlepším na svete.

   Vo Francúzsku pritom štartovali z 22. miesta zo 47 zúčastnených tímov z celého sveta.  Bilancia je 6. vo svojej kategórii, 8. celkovo a 3. v nezávislých tímoch.