VIDEO: Lexus sa v smutnej reklame lúči so šoférovaním

Model IS propaguje netradičnou reklamou.
Vydané Text: 


V súčasnosti sme fascinovaní schopnosťami autonómnych vozidiel. Najnovšie modely značiek už zvládnu držať odstup, zaradiť sa do pruhov a v kritickej situácii prebrať riadenie. Autonómne riadenie môže znížiť počet nehôd, ale aj zlepšiť plynulosť premávky, ktorú dnes vo veľkej miere narušujú vodiči.


Všetko má svoju cenu a s najväčšou pravdepodobnosťou prídeme o možnosť fyzického šoférovania. Podobnú predstavu zdieľa aj japonská automobilka Lexus, ktorá v USA prezentuje jazdné vlastnosti nového modelu IS netradičným spôsobom.


Dej reklamy sa odohráva v budúcnosti plnej autonómnych vozidiel, pričom starší pán opisuje pocity z fyzického riadenia, ktoré niekedy zažíval. Video sa končí smutným posolstvom, ktoré nám odporúča jazdiť, pokiaľ ešte máme možnosť.
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Pokračujte na ďalší príspevok »FOTOGALÉRIA

V Bratislave dnes odštartovala výroba nového Superbu, pozrite sa do zákulisia výroby závode VW Slovakia

  • Nový Superb Combi sa vyrába súčasne s VW Passat Combi, neskôr sa do programu produkcie pridá aj Superb vo verzii liftback.

     Závod Volkswagen Slovakia sa pre spustenie výroby dôležitých modelov výrazne modernizoval, investícia do projektu Beta+ obnáša stovky miliónov eur. V rámci prípravy na sériovú produkciu sa vyrobilo až do dvetisíc kusov nového Superbu Combi.
  • Nabitá ponuka

    Slovenský Mercedes prišiel s neodolateľnou ponukou. Do ceny elektromobilov zahrnul nabíjací kredit, poistenie, financovanie aj nabíjací set

  • Poistenie na 2 roky, flexibilný systém nabíjania Pro, kredit na nabíjanie, predĺženú záruku na 6 rokov alebo do 90 000 km a zvýhodnené financovanie sú teraz v cene každého avizovaného elektromobilu.

     Kredit na nabíjanie je až do 6000 eur! Ponuka platí pre vozidlá k priamemu odberu, aj pre vozidlá zadané do výroby, dodané do 31. 12. 2023.