Rolls-Royce láka na nový Phantom, zverejnil prvé fotografie aj dátum premiéry.

Nový etalón luxusu sa predstaví už o necelý mesiac!
Vydané Text: 

Rozdiel medzi obyčajným autom a Rolls-Roycom by sa dal prirovnať k rozličným plemenám vo zvieracej ríši. Kým taký Jorkšírsky teriér má potrebu neustále bojovať o pozornosť a zakrývať svoje podradné postavenie, Borderská kólia si je statusu inteligentného plemena vedomá už od začiatku. V súčasnosti sa automobilky snažia pozdvihnúť úroveň každého auta nejakým dotykovým displejom, senzormi či rôznymi „blikačkami“. Človek si potom naivne myslí, že vlastní niečo špeciálne, niečo extra. Rolls-Royce nepotrebuje reklamy v televízii ani v rádiu, nemusí totiž nič vysvetľovať. Aj to najmenšie dieťa už dnes vie, že každému autu tejto značky koluje v trubkách modrá krv.

Nová generácia modelu Phantom nebude iná. Zachová si pôvodné hodnoty, no doplní ich o najmodernejšie technológie z prostredia automobilového priemyslu. Phantom bude postavený na úplne novej hliníkovej platforme, vďaka čomu by sa mala medzigeneračne znížiť pohotovostná hmotnosť. Nedávno tiež jeden z manažérov automobilky, Ian Grant, oznámil, že vozidlo dostane aj riadenie zadných kolies, čo sa bude v uličkách veľkomesta hodiť.

Pravý dôkaz aristokratického pôvodu sa nachádza pod kapotou, odkiaľ budeme môcť počuť zamatový zvuk dvanásťvalcového motora s dvojitým preplňovaním a objemom 6,6 litra. Zdroje naznačujú, že sa v blízkej budúcnosti dočkáme aj plug-in hybridného riešenia. Viac informácií sa dozvieme už 28. júna, kedy dôjde k oficiálnemu predstaveniu novej vlajkovej lode značky Rolls-Royce.
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Pokračujte na ďalší príspevok »FOTOGALÉRIA

V Bratislave dnes odštartovala výroba nového Superbu, pozrite sa do zákulisia výroby závode VW Slovakia

  • Nový Superb Combi sa vyrába súčasne s VW Passat Combi, neskôr sa do programu produkcie pridá aj Superb vo verzii liftback.

     Závod Volkswagen Slovakia sa pre spustenie výroby dôležitých modelov výrazne modernizoval, investícia do projektu Beta+ obnáša stovky miliónov eur. V rámci prípravy na sériovú produkciu sa vyrobilo až do dvetisíc kusov nového Superbu Combi.
  • Nabitá ponuka

    Slovenský Mercedes prišiel s neodolateľnou ponukou. Do ceny elektromobilov zahrnul nabíjací kredit, poistenie, financovanie aj nabíjací set

  • Poistenie na 2 roky, flexibilný systém nabíjania Pro, kredit na nabíjanie, predĺženú záruku na 6 rokov alebo do 90 000 km a zvýhodnené financovanie sú teraz v cene každého avizovaného elektromobilu.

     Kredit na nabíjanie je až do 6000 eur! Ponuka platí pre vozidlá k priamemu odberu, aj pre vozidlá zadané do výroby, dodané do 31. 12. 2023.