ROZHOVOR

Orlen je najrýchlejšie rastúcou sieťou čerpacích staníc

Na Slovensku pribúda čoraz viac čerpacích staníc v červeno-bielych farbách a s charakteristickým logom orla. Prevádzkuje ich medzinárodná skupina ORLEN, ktorá pod Tatry prináša kvalitné palivá so zameraním na komfort zákazníka pri návšteve čerpacej stanice. „Chceme sa stať dvojkou na slovenskom trhu,” hovorí Jan Suchocki, riaditeľ siete ORLEN na Slovensku.

Vydané Text: 

ORLEN je na Slovensku stále relatívne novým hráčom, no čoraz intenzívnejšie sa dostáva do povedomia širokej verejnosti. Aké sú vaše ciele?

Na trh sme vstúpili v roku 2019 otvorením svojej prvej prevádzky v Malackách. Na našom trhu sme zatiaľ relatívne krátko, prinášame so sebou overené a úspešné know-how z ďalších piatich krajín. Okrem Slovenska pôsobíme v Poľsku, Česku, Maďarsku, Nemecku i Litve, celkovo prevádzkujeme viac než tritisíc čerpacích staníc.

Žiaden iný prevádzkovateľ čerpacích staníc nerastie na našom trhu takým rýchlym tempom ako práve táto medzinárodná skupina.

Inzercia

Áno, máme smelé plány a chceme sa rýchlo zaradiť medzi najväčších hráčov na trhu. Našu osvedčenú kvalitu v podobe aditivovaných palív a chutného občerstvenia nájdete už na 90 rôznych miestach na Slovensku. K dispozícii je 59 staníc s obsluhou a 31 samoobslužných staníc ORLEN Express, ktoré konkurujú nízkonákladovým konkurentom. Naším konečným cieľom je stať sa dvojkou na trhu, čiže najväčším zahraničným reťazcom.

Ján Suchocki, riaditeľ maloobchodnej siete ORLEN Slovensko

Aké palivá ponúkate?

Inzercia

Na čerpacích staniciach ORLEN si môžu zákazníci vybrať spomedzi štandardného paliva Efecta a prémiového paliva Verva. Popri aditivovaných palivách Efecta 95 a Efecta Diesel môžu motoristi na vybraných čerpacích staniciach natankovať prémiové Verva 100 a Verva Diesel. Verva 100 je prémiový 100-oktánový benzín s jedinečným zložením a vlastnosťami aj v rámci celého slovenského trhu.

Inzercia

Aké sú hlavné prednosti týchto palív?

Za hlavnú prednosť našich palív považujeme čistiace schopnosti overené motorovými testami v nezávislých akreditovaných laboratóriách. Všetky naše palivá obsahujú na mieru vytvorené balíčky aditív. Práve vďaka nim majú palivá Efecta čistiaci účinok na motor i palivovú sústavu a prémiové palivá Verva pridávajú ešte aj citeľné zvýšenie výkonu. Naše pohonné hmoty systematicky testujeme v štyroch fázach od výroby až po kontrolu na samotných čerpacích staniciach.

Aké občerstvenie ponúkate svojim zákazníkom?

Inzercia

Máme širokú ponuku doplnkových nepalivových výrobkov a občerstvenia. Zákazníci môžu využiť ponuku občerstvenia známu z obľúbeného medzinárodného gastronomického konceptu STOP CAFE. Vďaka medzinárodného presahu nájdu motoristi na čerpacích staniciach ORLEN na Slovensku štýl občerstvenia, na aký sú zvyknutí zo svojich ciest v Česku či Poľsku. K obľúbeným produktom pribúdajú lokálne špeciality. Z ponuky STOP CAFE môžeme spomenúť vyhlásené hotdogy s niekoľkými príchuťami i lahodnú fair-trade kávu, ktorá sa podľa tajného receptu mieša až v Belgicku. Samozrejmosťou sú obľúbené energetické drinky Verva a rôzne variácie zdravých jedál a nápojov.

Je možné v sieti ORLEN používať nejakú zľavovú kartu?

Inzercia

Samozrejme. Pre súkromných zákazníkov ponúkame naše vlastné palivové karty Tankarta EASY, s ktorými môžete získať zľavu na každý liter paliva. Tankarta BUSINESS je určená predovšetkým podnikateľom a fi rmám a poskytuje im niekoľko výhod v súvislosti s tankovaním ich firemného vozového parku. Viac informácií o oboch kartách nájdete na našej webovej stránke www.orlen.sk.

TANKARTA Easy a TANKARTA Business. Prvé karty, s ktorými naozaj ušetríte na každom litri paliva. Viac informácií na webovej stránke www.orlen.sk/tankarta
Pokračujte na ďalší príspevok »ODPORÚČAME

Už poznáte kartu Jazdí celé Slovensko? Získate s ňou poistenie celej posádky, zľavy na STK, v servisoch, reštauráciách i autoškolách

 • Iba za 25 € ročne získate mimoriadne výhody, ako sú úrazové poistenie vodiča a posádky či zľavy do 20% v autoservisoch.

   Zľavy platia u viac ako 50 zmluvných partnerov ÚAMK a po registrácii v systéme u viac ako 1500 partnerov svetovej siete MyWord. Významnou časťou projektu je humanitárna pomoc - činnosť Detskej dopravnej nadácie, ktorej cieľom je pomáhať sirotám pozostalých, ktorých rodič, alebo rodičia zahynuli pri dopravnej nehode.
 • AUTOPRIEMYSEL

  Nečakaný obrat: Británia odkladá zákaz benzínových a naftových áut po tom, čo automobilky investovali miliardy do vývoja elektromobilov

 • Veľká Británia pôvodne plánovala zakázať predaj nových áut so spaľovacími motormi už za sedem rokov, teraz tento termín posúva.

   Premiér Rishi Sunak (na foto) upresnil aj to, ako to bude s predajom áut po roku 2035. Reakcie značiek KIA, FORD, VW a TOYOTA.
 • AKTUALITY

  Mladí hackeri za dva dni navrhli moderný systém pre vjazd vozidiel do historického centra Bratislavy

 • Podľa mestskej časti Bratislava-Staré Mesto súčasný systém registrácie a povoľovania vjazdu vozidiel do historického centra mesta nevyhovuje.

   Rezort s Campus Cowork zorganizovali hackathon, na ktorom mali mladé talenty aj skúsení IT profesionáli príležitosť navrhnúť riešenia zlepšujúce každodenný život občanov Ministerstvo investícií medzi študentov a IT nadšencov rozdelilo 6 000 eur.
 • MOTORISTICKÝ ŠPORT

  Maco Racing mal vo francúzskom Circuit Paul Ricard druhú najrýchlejšiu Yamahu. Bilancia pretekov Endurance World Championship 2023

 • Slováci opäť ukázali, že napriek menším lokálnym pomerom vedia vďaka talentu a spolupráci ľudí v tíme konkurovať najlepším na svete.

   Vo Francúzsku pritom štartovali z 22. miesta zo 47 zúčastnených tímov z celého sveta.  Bilancia je 6. vo svojej kategórii, 8. celkovo a 3. v nezávislých tímoch.
 • MAGAZÍN

  SUCCESS STORY. História modelu Renault Clio

 • Renault Clio je stelesnením umu francúzskych konštruktérov vyrobiť auto, ktoré dokáže osloviť mladých aj starších, ženy aj mužov, a to naprieč dekádami. S príchodom najnovšej generácie si poďme najprv zaspomínať na to, čo znamenalo Clio kedysi.

   Spomínate si na Renault Clio s motorom V6 v strede a pohonom zadných kolies? Odomkli sme celý článok z auto motor a šport č. 10/2023