Fotogaléria: Ocenený Partner

Najočakávanejší hot hatch tohto roka príde do predaja koncom leta. Základná cena slušne vybaveného rýchleho kompaktu začína na 30 990 €.

[Rekordman z Nürburgringu](http://www.autoviny.sk/novinky/15499-honda-civic-type-r-ma-rekord-na-nurburgringu) sa bude ponúkať v piatich výrazných farbách: bielej Championship White, čiernej perleťovej Crystal Black, metalíze Polished Metal, modrej metalíze Brilliant Sporty Blue a červenej Milano Red. Jedinou položkou voliteľnej výbavy – okrem výberu farby – bude balík GT, ktorý bude dostupný za príplatok 2.500,- Eur.

Balík GT doplní exteriér nového modelu o charakteristické červené prvky na spojleroch. Súčasťou balíka je aj rad doplnkov, ako predné a zadné parkovacie snímače, svetlomety so svetelným senzorom, dažďový senzor na automatickú aktiváciu stieračov či elektricky sklopné vonkajšie spätné zrkadlá. Okrem toho obsahuje satelitný navigačný systém Garmin (vrátane bezplatnej aktualizácie máp počas piatich rokov) integrovaný do štandardne dodávaného multimediálneho systému Honda Connect, vylepšený audiosystém s výkonom 320 W, automatickú dvojzónovú klimatizáciu a červené ambientné osvetlenie.

Nový Civic Type R pre rok 2015 poháňa nový preplňovaný 2,0-litrový benzínový motor VTEC TURBO s priamym vstrekovaním paliva. Autu poskytuje zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 5,7 sekundy, maximálna rýchlosť by mala dosahovať najmenej 270 km/h. Výkon modelu Type R pomáhajú vodičovi zvládať výkonné brzdy Brembo, ktoré boli navrhnuté špeciálne pre toto vozidlo.

Vizuálne zmeny vyzdvihujú nové ľahké 19-palcové kolesá z ľahkej zliatiny, ktoré sú unikátne pre Civic Type R. Rozšírené podbehy vypĺňajú pneumatiky 235/35R19, ktoré boli takisto vyvinuté špeciálne pre tento automobil.

Podvozok vozidla prešiel celým radom inovácií, pri ktorých sa kládol dôraz na zlepšenie ovládateľnosti a na maximalizáciu prenosu sily na vozovku. Vynikajúcu priľnavosť zaisťujú najmä adaptívne tlmiče so štyrmi úrovňami nastavenia, nová predná náprava so zavesením „Dual Axis Strut“ a zadná náprava s torzným nosníkom v tvare písmena H. Tieto systémy dopĺňa elektromechanické riadenie s dvoma pastorkami (Dual Pinion Electric Power Steering), ktoré sa vyznačuje rýchlou a lineárnou odozvou a zlepšuje pocit kontaktu vodiča s vozovkou. Pri novom modeli Civic Type R sa prvýkrát predstaví nové tlačidlo „+R“, ktoré zvyšuje citlivosť odozvy rôznych systémov podvozka a pohonnej jednotky.

Pokračujte na ďalší príspevok »