Technické údaje Mercedes-Benz ML 350 BlueTEC 4MATIC (2011)


Mary Barra, výkonná riaditeľka General Motors, momentálne neplánuje investovanie do Bitcoinu, zároveň ale nepoprela, že tak americká automobilka v budúcností spraví

Mary Barra, ktorá je sedem rokov výkonnou riaditeľkou spoločnosti General Motors, uviedla, že spoločnosť nemá žiadne okamžité plány na napodobnenie nákupu bitcoinu spoločnosťou Tesla.

Reaguje tým na momentálne dosť horúcu tému – Elon Musk oznámil, že Tesla investuje do bitcoinu jeden a pol miliardy amerických dolárov a začne túto virtuálnu menu prijímať ako platidlo za svoje produkty. Musk tým podnietil ďalší nárast hodnoty tejto meny, ktorej jednotka má dnes hodnotu 51 951,80 USD (43 048,28 EUR). Pritom ešte v roku 2015 sa jej hodnota držala na úrovniach približne medzi 300 až 400 eurami.

Inzercia

Barra zároveň nevyvrátila,že by sa tak v budúcnosti predsa len nemohlo stať. Podľa magazínu Coin Telegraph uviedla, že firma bude monitorovať dopyt po zákazníkoch, ktorí chcú platiť za vozidlá pomocou bitcoinu (BTC), zatiaľ však nechcela uskutočniť masívny krypto nákup ako Tesla.

Budeme to monitorovať a vyhodnocovať,“ povedala Barra po vyhlásení obchodných výsledkov General Motors za posledný kvartál minulého roka. „Ak po ňom bude v budúcnosti veľký dopyt zákazníkov, nič nám nebráni v tom, aby sme tak urobili.“

Americký automobilový koncern General Motors obyčajne nebol na čele inovácií. Firma začiatkom roku 2000 vyradila jedno z prvých hromadne vyrábaných elektrických vozidiel, EV1. Vtedajší generálny riaditeľ Rick Wagoner neskôr označil toto z hľadiska imidžu spoločnosti za jedno z najhorších rozhodnutí počas jeho pôsobenia v GM.

Inzercia


Advertisement

Spoločnosť však nie je úplne odlúčená od blockchainového ekosystému. Spoločnosť GM v súčasnosti vlastní niekoľko patentov založených na blockchaine, vrátane patentov na správu údajov z autonómnych vozidiel a na nepretržitú aktualizáciu navigačného mapového systému vozidla. Okrem toho spoločnosť spolu s ďalšími výrobcami automobilov zahájila iniciatívu Mobility Open Blockchain Initiative, skupinu zameranú na zlepšenie prepravy pomocou technológie blockchain.

Po získaní bitcoinu spoločnosťou Tesla v hodnote 1,5 miliardy dolárov minulý týždeň boli niektorí riadiaci pracovníci významných spoločností priamo dotazovaní, či budú nasledovať príklad výrobcu automobilov a investovať do kryptomeny, alebo či aspoň zvážia jej ponúknutie na platby v budúcnosti. Aj keď finančný riaditeľ spoločnosti Twitter Ned Segal uviedol, že technologická firma skúma možnosti vyplácania svojich zamestnancov v BTC, zatiaľ veľa spoločností zatiaľ nenavrhlo, že budú nasledovať tento príklad.

Trhová kapitalizácia spoločnosti GM je zhruba desatinová oproti veľkosti spoločnosti Tesla, na úrovni 76,21 mld. USD, hoci do 3Q 2020 mala v hotovosti viac ako 36 miliárd dolárov – čo je dosť na nákup takmer 693-tisíc bitcoinov.

 

Pôvodný článok od Coin Telegraph sme aktualizovali a doplnili o náš autorský obsah

Inzercia

ZnačkaMercedes-Benz
ModelML
Typ350 BlueTEC 4MATIC
Rok výroby/modelový ročník2011
Dĺžka4804 mm
Šírka1926 mm
Výška1796 mm
Rázvor2915 mm
Prevádzková hmotnosť2175 kg
Užitočné zaťaženie775 kg
Objem batožinového priestoru (min.)500 dm3
Objem batožinového priestoru (max.)2050 dm3
Max. výkon258 kW
Max. výkon pri3600 ot./min
Max. krútiaci moment620 Nm
Max. krútiaci moment pri1600-2400 ot./min
Max. rýchlosť224 km/h
Zrýchlenie 0-100 km/h7,4 s
Palivonafta
Objem valcov2987 cm3
Usporiadanie valcov44
Počet valcov6
Poháňaná náprava4×4
Typ prevodovkyautomatická
Počet prevodových stupňov7
Kombinovaná spotreba6,8 l/100 km
Emisie CO2179 g/km
Cena

Pokračujte na ďalší príspevok »MOTORISTICKÝ ŠPORT

Maco Racing mal vo francúzskom Circuit Paul Ricard druhú najrýchlejšiu Yamahu. Bilancia pretekov Endurance World Championship 2023

 • Slováci opäť ukázali, že napriek menším lokálnym pomerom vedia vďaka talentu a spolupráci ľudí v tíme konkurovať najlepším na svete.

   Vo Francúzsku pritom štartovali z 22. miesta zo 47 zúčastnených tímov z celého sveta.  Bilancia je 6. vo svojej kategórii, 8. celkovo a 3. v nezávislých tímoch.
 • MAGAZÍN

  SUCCESS STORY. História modelu Renault Clio

 • Renault Clio je stelesnením umu francúzskych konštruktérov vyrobiť auto, ktoré dokáže osloviť mladých aj starších, ženy aj mužov, a to naprieč dekádami. S príchodom najnovšej generácie si poďme najprv zaspomínať na to, čo znamenalo Clio kedysi.

   Spomínate si na Renault Clio s motorom V6 v strede a pohonom zadných kolies? Odomkli sme celý článok z auto motor a šport č. 10/2023
 • MOTOCYKLE

  Zero FX: Elektrický motocykel do každého terénu

 • Záber elektrických motocyklov sa stále rozširuje. Od malých skútrov až po veľké cestné stroje na cestovanie. Niekde medzi tým sú aj terénne motocykle, ktoré sa neboja vyraziť na cesty. Medzi ne patrí aj Zero FX.

   Vysoké zdvihy, vysoká svetlá výška, kolesá pripravené do terénu. Zero FX jazdí na elektrinu, čiže úplne potichu.