Testy

VIDEO: Audi RS 3 driftuje ako zadnokolka! Pozrite sa, ako sme krotili päťvalcovú beštiu

Torque splitter je systém, ktorý nahrádza zadný a medzinápravový diferenciál dvoma spojkami – každú pre jedno zadné koleso. Keď je to potrebné, pošle polovicu výkonu motora (prvá polovica totiž ide na prednú nápravu) na jediné zadné koleso. V zákrute to bude systém napríklad preferovať vonkajšie zadné koleso, vďaka čomu sa vytvorí stáčavý efekt a Audi RS 3 pod plynom ochotnejšie zatočí do zákruty. V režime RS Torque rear (driftovací režim) pošle na vonkajšie koleso pokojne aj všetok výkon.

Systém RS torque splitter sa na okreskách ukázal ako mimoriadne efektívny. Fungoval predvídateľne, konzistentne a pocit z jazdy bol prirodzený napriek tomu, že za mnou sa pri výjazdoch zo zákrut odohrávala mágia vektorovania krútiaceho momentu. Vlastne aj pri vjazdoch: auto zapája jednotlivé spojky aj pri pustenom plyne, takže dokáže vektorovať aj brzdný moment motora. Vďaka tomu môžete uprostred zákrut krásne upravovať svoju stopu.

Prirodzene som však bol zvedavý aj na drift. A tak som sa vybral do Centra Bezpečnej Jazdy, pretože tak mi to odporúčalo samotné auto. A bol som pripravený na všetko, ale nie na to, čo sa stalo. Teória má svoj pohľad na to, ako sa driftuje so štvorkolkou, ale tu neplatí. Dôkazom je, že môj prvý pokus skončil v hodinách. Až na druhýkrát som pochopil, že Audi RS 3 od vás chce, aby ste v drifte aplikovali kontru rovnako, ako keby ste driftovali so zadnokolkou.

Zvláštne, ale funguje to. Jazda bokom je s Audi RS 3 mimoriadne jednoduchá. Avšak šmýkať sa môžete aj v iných režimoch, len si to vyžaduje priestor, rýchlosť a odvahu. V CBJ som si skúsil slalom a bol som veľmi prekvapený neutralitou celého auta. Pri zmene smeru vôbec necítiť, že by ste mali mať pod kapotou ťažší motor. Skôr naopak, RS 3 je pocitovo ľahučká.

Vždy som túžil pracovať s autami a tento sen sa mi splnil v tej najdokonalejšej podobe. A nevyužil som ho len na to, aby som sa mohol voziť po meste. Chcel som autám rozumieť a vedieť ich čo najlepšie ovládať. Tak som si ako prvé auto kúpil staré BMW 328i. Po rokoch úprav (auta aj šoféra :-) ) som s ním na Slovakia Ringu už naháňal oveľa novšie a silnejšie autá. Vždy ma fascinovala jazda na hrane a tak na okruhu trávim čo najviac času. Či už pre zábavu, alebo občas ako inštruktor. Autá nehodnotím len podľa infotainmentu a objemu kufra, ale najmä podľa charakteru, techniky a jazdných vlastností. Obľúbené autá? Toyota GT86, Mazda MX-5, BMW M3 a Porsche 911 GT3.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie