Testy

VIDEO: Drsný cukrík?! Ako si poradí Suzuki Jimny s extrémnym terénom?

Roky v tejto práci znamenajú, že som už testoval všelijaké autá. Najrýchlejšie bavoráky, AMG-čka, Rolls-Royce... Ale ani o jedno z nich nemali ľudia taký záujem, ako o Suzuki Jimny. Ľudia sa mi prihovárali na čerpacej stanici, cez internet, len tak na parkovisku a jedno auto ma dokonca aj naháňalo, kým som nezaparkoval, iba aby si jeho posádka Jimnyho odfotila. A pritom je to iba malé SUV s primitívnym podvozkom, ktoré vyzerá ako malý Mercedes-Benz triedy G a má aj podobnú farbu. Alebo je to inak?

Suzuki Jimny

Do čierneho

Niet divu, že Suzuki Jimny je také očakávané. Je to pravý off-road a už to jeho konkurenciu okresáva na pár áut: spomínaný Mercedes-Benz triedy G a Jeep Wrangler sú drahé, Lada Niva je z minulého storočia a Dacia Duster zas nemá až také terénne schopnosti, aj keď celkovo asi Jimnymu konkuruje najbližšie. Tak či tak, ľahké skutočne terénne auto chýbalo. Najmä také, s ktorým sa dá vyjsť aj na normálnu cestu. Zaujímavý paradox, však? Nové Suzuki Jimny je však trefa do čierneho. Spája sympatický dizajn, nízku hmotnosť, japonskú spoľahlivosť, moderné vychytávky a skutočné terénne schopnosti vďaka dvom pevným nápravám.

Suzuki Jimny

Destilát

Mne sa však na ňom najviac páči to, že je to neskutočne bezprostredné autíčko, ktoré si vás nesnaží získať na nezmysly, ale naopak, stavia na úprimnosti a jednoduchosti. Jeho karoséria je postavená na rebrinovom ráme, ktorý je 1,5-krát tuhší než predtým. Pevné nápravy sú robustnejšie a tiež tuhšie – 1,3-násobne. Samotná karoséria je hranatá preto, lebo je to praktické. Až farba a detaily robia zo Suzuki Jimny také pekné auto. Motor je tiež jednoduchý. Vpredu je pozdĺžne uložený atmosférický 1,5-litrový štvorvalec s výkonom 75 kW (105 k). Inžinieri sa namiesto najvyššieho možného výkonu snažili dosiahnuť to, aby sa použiteľný krútiaci moment nachádzal v nižšom otáčkovom pásme. Maximálna hodnota 130 Nm dnes vyzerá smiešne, ale keď auto aj s náplňami a so šoférom váži 1 090 kg, až také zlé to nie je. Najmä keď je k dispozícii redukcia. Spotreba? Okolo 7 l/100 km. Jimny nemá najmodernejší systém 4 × 4 na svete. Dalo by sa povedať, že pravý opak. Ale zato znesie najviac. Je tu totiž pevná štvorkolka bez medzinápravového diferenciálu. To znamená, že bežne jazdí Jimny s náhonom iba zadných kolies. Keď si to situácia vyžaduje, môžete malou pákou pri radiacej páke zaradiť štvorkolku. Touto pákou sa radí aj redukcia. Jediný výdobytok elektroniky v pohone Jimnyho je stabilizačný systém a elektronické uzávierky predného a zadného diferenciálu.

Suzuki Jimny

Sparťan

Asi prvá vec, ktorú si všimnete v jeho sparťanskom interiéri, je retro gumená manžeta radiacej páky, akú nájdete aj v starých autobusoch.

Suzuki Jimny

Sedadlá sú malé a úsporne tvarované. Nasadnete do nich a zistíte, že za volantom si viete nájsť prekvapivo dobrú pozíciu napriek tomu, že nie je nastaviteľný aj hĺbkovo. Analógové budíky v hranatých obaloch vyzerajú geniálne, rovnako ako odkryté skrutky na palubnej doske. Odkladacie kapsy vo dverách sú na smiech – zmestí sa do nich maximálne mapa, nie fľaša s nápojom. Pollitrovku dáte jedine do stredového tunela. Je tu ešte malý odkladací priestor na mobil, schránka pred spolujazdcom a to je všetko.

Suzuki Jimny

Batožinový priestor? Musíte si vybrať medzi ním a zadnými sedadlami. V štvormiestnej konfigurácii (a štyria sa do Jimnyho zmestia fakt bez problémov) vám na „batožinu“ zostáva 85 litrov. Časť z nich nájdete v praktickej uzatvárateľnej plastovej schránke. Dvojité dno by bolo až príliš vznešené pomenovanie. Keď sedadlá sklopíte, vznikne parádna rovina a objem sa zväčší na 377 litrov, resp. 830 až po strechu. Nechýbajú kotevné body, aby ste si mohli prípadný náklad alebo úlovok zaistiť proti pohybu.

Suzuki Jimny

Skoro všade v interiéri sú tvrdé plasty, aby sa dalo všetko rýchlo a ľahko vyčistiť. Avšak je tu tempomat, udržiavanie v pruhu, výborné LED svetlá a infotainment systém s navigáciou, ktorý si rozumie s iPhonmi aj Androidmi.

Suzuki Jimny

Zlatíčko

Jazdiť na Suzuki Jimny je neskutočná zábava a zážitok. A nemusíte na to ani ísť do terénu. Krátke sprevodovanie spolu so živým motorom vás nabádajú na dynamickú jazdu. V zákrutách terénne gumy pískajú pri rýchlostiach, nad ktorými bežné autá ani nehnú brvou. Prevodovka aj diferenciál si kvília svoju zubatú pieseň a vám je to jedno. Fakt – ak by sme si Jimny porovnali s akýmkoľvek konvenčným autom, tak okrem schopností v teréne bude objektívne horšie vo všetkom. V hlučnosti, jazdných vlastnostiach, komforte, vo výkone... A aj tak sa pri jeho šoférovaní budete maximálne usmievať, pretože toto všetko je neskutočne úprimné a milé. Mimochodom – komfort. Na to, aký má Jimny podvozok, je veľmi komfortný. Úplne v pohode sa s ním dá existovať v meste a ešte budete radi, že nemusíte riešiť výtlky. A parkovanie je hračka, keď auto aj s rezervou na kufri meria len niečo vyše 3,6 metra.

Suzuki Jimny

Po povrchu

Až v teréne sa však objavia skutočné kvality malého Suzuki. Jeho podvozok je geniálny a výborne tlmí nerovnosti. Je príjemne mäkký a pritom vôbec nepočuť buchotanie dorazov. Vďaka tlmiču riadenia sa ani nemusíte biť s volantom. Je úžasné, čo všetko zvládne Jimny prejsť bez toho, aby ste museli zaradiť pohon 4 × 4. Môže za to jeho nízka hmotnosť. Keďže Jimny nebojuje sám so sebou, môže napredovať. Nezabára sa, jazdí pekne po povrchu. Otestovali sme ho aj na Off-road ringu pri Slovakia Ringu a nešetrili sme ho. Extrémne kríženie náprav odhalilo vynikajúcu prácu elektroniky aj super tuhú karosériu. Počas celého nášho vyčíňania nevydala ani hláska. Vedúci areálu nás potom poslal na najťažší kopec so slovami: „Ak toto Jimny zvládne, klobúk dole. Je to pravý off-road.“ Hore nespevneným brehom s dvoma jamami vybehol Jimny bez toho, aby sa zapotil. Na zmiešaných gumách. Veru, klobúk dole. So štvorkolkou a s redukciou je neporaziteľný. Vďaka skvelým nájazdovým uhlom a krátkemu rázvoru zvládne aj to, čo veľmi seriózne off-roady nezvládnu. A pritom je skromný a drží sa pri zemi. Má svetlú výšku „iba“ 210 mm.

Suzuki Jimny

Dobrý ťah

Suzuki spravilo pri novom Jimny výborný ťah. Z auta, ktoré ste si kúpili, lebo ho potrebujete, spravili model, ktorý si kúpite, lebo ho chcete. Tá neónková žltá farba nie je náhoda, ale perfektne mierený vtip. Jimny je auto, ktoré nestratilo nič zo svojich bájnych vlastností, ale teraz je krajšie a použiteľnejšie pre širšiu verejnosť. Nečudoval by som sa, keby si ho ľudia kupovali aj ako imidžovku. Je to niečo ako Mazda MX-5 vo verzii off-road. Jimny je proste miláčik.

*text: Juraj Hrivnák, fotografie v článku: Tomáš Kelement, video (kamera, strih): Michal Čabai

Rád skúšam nové veci a neznášam jednoliatý spôsob života. Práve vďaka tomu som sa dostal aj k písaniu článkov. V novinárskej branži sa pohybujem od roku 2015, začínal som ako kameraman a redaktor v košickej regionálnej televízií Naša (ktorá sa neskôr preorientovala na Košice:Dnes). 90% svojho času venujem video-tvorbe a fotografii, no popritom sa rád uvoľním aj pri ďalších kreatívnych prácach.
Vždy som túžil pracovať s autami a tento sen sa mi splnil v tej najdokonalejšej podobe. A nevyužil som ho len na to, aby som sa mohol voziť po meste. Chcel som autám rozumieť a vedieť ich čo najlepšie ovládať. Tak som si ako prvé auto kúpil staré BMW 328i. Po rokoch úprav (auta aj šoféra :-) ) som s ním na Slovakia Ringu už naháňal oveľa novšie a silnejšie autá. Vždy ma fascinovala jazda na hrane a tak na okruhu trávim čo najviac času. Či už pre zábavu, alebo občas ako inštruktor. Autá nehodnotím len podľa infotainmentu a objemu kufra, ale najmä podľa charakteru, techniky a jazdných vlastností. Obľúbené autá? Toyota GT86, Mazda MX-5, BMW M3 a Porsche 911 GT3.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

Magazín

Podnikaví príbuzní Elona Muska (video s titulkami)

Elon Musk pochádza z veľmi podnikavej rodiny. Možno viete, že jeho bratranci založili SolarCity a jeho brat Kimbala bol investorom či spoluzakladateľom niektorých skorších Elonovych firiem, ale čo viete o zvyšku jeho rodiny? Napríklad Elonova sestra Tosca založila „romantický Netflix“ a jeho matka je 71-ročný modelka. Za zmienku však stoja tiež Elonovi predkovia, ktorí boli prieskumníci, chiropraktici či politici.