Advertisement

Advertisement

TOP články týždňa: Nové rodinné Suzuki, videotesty, chyby vodičov a vodičák zadarmo

Čo sa tento týždeň stalo v auto-moto svete? Ako vždy sme pre vás neúnavne mapovali udalosti zo sveta motorizmu a v našom nedeľníku si môžete pozrieť výber toho najdôležitejšieho a najzaujímavejšieho, čo sme publikovali.
Vydané  Text: 


Advertisement
Suzuki XL6 bude využívať podvozok z väčšieho MPV s názvom ERTIGA, ktoré sa predáva v zahraničí (foto: SUZUKI)
### NEDEĽNÍK – najčítanejšie, najdôležitejšie a najzaujímavejšie články uplynulého týždňa.

VIDEO: Porovnali sme BMW X7 M50d s Daciou Lodgy! Ktoré je lepším rodinným autom?

**Na prvý pohľad absurdné porovnanie dvoch rozdielnych áut, ktoré v marketingovom slovníku spája len jediné slovo – rodina.** Obe autá o sebe tvrdia, že dokážu splniť všetky nároky početnejších rodín a my sme sa to rozhodli preveriť. Vo videu sme si posvietili na batožinový priestor, sedenie v treťom rade a bezpečnosť. Nevynechali sme však ani... Prečítať celé

Každú nedeľu pre vás pripravujeme výber článkov, ktoré sme publikovali v uplynulom týždni na webe AUTOVINY.sk. Je to pestrý mix aktualít, tém, testov automobilov a zaujímavostí, ktoré priamo alebo okrajovo súvisia s mobilitou ako takou a autopriemyslom. Nezabudnite, že okrem webstránky www.autoviny.sk nás nájdete aj na Facebooku Auto Motor a Šport – Slovensko, na YouTube a Instagrame.

Suzuki odhaľuje svoje poctivo rodinné auto: toto je nové XL6

Nové Suzuki nebude ani SUV, ani crossover. MPV novej generácie sa volá XL6 a mieri veľmi presne na rodiny s deťmi a všetkých ľudí, ktorým sa už všadeprítomné esúvečka zunovali. Lenže vizuálnej podobnosti s nimi sa zrejme nevyhne, rovnako ako kritike pre svoju nedostupnosť.
Erik Stríž je motoristický novinár, redaktor denníka Autoviny.sk a redaktor časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.

Zaujíma vás riešenie dopravného problému alebo pre nás máte tip na článok? Napíšte na tip@motoristickynovinar.sk

Pokračujte na ďalší príspevok »KĽÚČOVÝ MODEL ZNAČKY

PRVÝ TEST KIA EV9: Výkonný luxus. Je však porovnávanie s BMW na mieste?

  • Na veľké SUV Kia EV9 sme čakali možno až príliš dlho, a tak vyburcovala naše očakávania. Prvé dva dni s modelom nám odhalili, či má EV9 právo považovať sa za vlajkovú loď značky.

     Na Slovensku sa predáva od 74 990 €, za čo dostanete verziu Earth 1st Edition RWD 99,8 kWh 149,5 kW. GT-Line 1st Edition ide potom od 82 990 €.  Zdá sa, že každé euro stojí za to.
  • FIREMNÉ AUTO

    Výhody veľkých teraz aj pre malých. Škoda vám dá flotilové zľavy či extra starostlivosť už pri kúpe jedného vozidla

  • Hovorí sa, že byť veľký má svoje výhody. V tomto prípade to znamená, že spoločnosť Škoda Auto Slovensko – líder vo fleetovom segmente – dokáže ponúknuť zvýhodnenú flotilovú ponuku pre firemných zákazníkov už pri kúpe jedného vozidla. To zahŕňa lepšie ceny, množstvo vozidiel ihneď skladom či ďalšie výhody vo financovaní a starostlivosti o vozidlo.