Magazín

ŠTATISTIKA: Bratislava má oficiálne najhoršiu premávku! Rýchlejšie prejdete cez Budapešť, Varšavu či Moskvu.

Vývojári obľúbenej mobilnej navigácie Waze analyzovali dopravnú situáciu v jednotlivých hlavných mestách so zameraním na vodičov zo strednej a východnej Európy. Prehľadná štatistika znázorňuje priemerný čas, za ktorý boli vodiči schopní prejsť jeden kilometer vo svojom aute. Suverénne najviac času za volantom strávia práve vodiči v Bratislave. Jeden kilometer nám v priemere zaberie 2,5 minúty jazdy, pričom vo väčších mestách prejdú vodiči rovnakú vzdialenosť za výrazne kratší čas.

Metropoly okolitých krajín (Budapešť, Praha, Varšava) majú náskok viac ako 30 sekúnd/kilometer! Na štatistiku vplývala nielen infraštruktúra, ale aj prebiehajúce opravy ciest. Od septembra navyše dôjde k ďalšiemu zhoršeniu situácie. Okrem tradičného ruchu spôsobeného začiatkom školského roka, očakávame uzávierku kruhového objazdu pod Prístavným mostom (výstavba R7) a spustenie ďalšej etapy rekonštrukcií.

Peter Orosz
Ak čítate tento text, tak som vás buď veľmi dobre rozosmial, alebo poriadne naštval. To ma teší, pretože automobily sú aj o subjektívnych pocitoch a emóciách, ktoré sa nebojím prezentovať. Bezduché parafrázy tlačových správ budete musieť hľadať niekde inde.
Okrem znižovania amortizačnej hodnoty mojej klávesnice písaním článkov, venujem svoju pozornosť aj amatérskemu filmu a cestovaniu.