NOVÝ MODEL

Z čierno-čiernej Cupra Formentor VZ5 BAT pôjdete do kolien! Je to doteraz najlepší značkový tuning od výrobcu

Verzia CUPRA Formentor VZ5 BAT je limitovaná na 500 kusov a predstavuje doteraz najexkluzívnejšiu verziu radu Formentor, tvrdí výrobca.

Formentor má vnútri aj vonku početné vylepšenia v čiernej farbe, ktoré evokujú asociácie s netopiermi.
Radový päťvalec s objemom 2,5 litra má 390 koní a 480 Nm, pohon 4x4 je štandardom.
Vydané Text: 

Značka CUPRA, ktorá sa napriek nedávnemu vyčleneniu z portfólia značky SEAT stala najmladšou európskou automobilkou a aktuálne sa stretáva s významným komerčným úspechom, predstavila novú edíciu vozidiel Formentor s názvom VZ5 BAT. Bat ako netopier? Azda áno, ak uvážime, že tento značkový tuning priamo od výrobcu je sústredený práve na čierne motívy. Ide o pomerne prísnu limitku 500 exemplárov, ktoré bude spájať tmavý imidž karosérie a interiéru a použitie špičkovej motorizácie s výkonom bezmála štyristo koní.

Turbodúchadlom prepĺňaný radový päťvalcový motor s objemom 2,5 litra vo verzii Formentor VZ5 dosahuje najväčší výkon 287 kW (390 k) a maximálny krútiaci moment 480 Nm. Krútiaci moment motora sa prenáša cez 7-stupňovú dvojspojkovú prevodovku DSG a systém 4Drive na všetky štyri kolesá. Optimálna trakcia za všetkých podmienok je zárukou vysokých jazdných výkonov ako zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 4,2 sekundy. Maximálna rýchlosť je elektronicky limitovaná na 250 km/h.

Inzercia

Verzia CUPRA Formentor VZ5 BAT je limitovaná na 500 kusov a predstavuje doteraz najexkluzívnejšiu verziu radu Formentor.

VZ5 BAT má vonkajší dizajn modifikovanými rozličnými čiernymi prvkami. Siahajú od lesklých čiernych líšt strešného nosiča, prednej masky vrátane rámu, obkladov lemov blatníkov a prahov karosérie cez 20-palcové disky z ľahkej zliatiny až po karbónové kryty vonkajších spätných zrkadiel a koncovky výfuku s čiernou keramickou povrchovou úpravou (cerakote). Všetky tieto prvky zvýrazňujú charakter vysoko výkonného SUV-crossovera. Nový vzhľad dopĺňajú logá CUPRA (vpredu a vzadu) a nápis CUPRA vzadu vyhotovené v tmavom chróme.

Inzercia

Aj v interiéri modelu Formentor VZ5 BAT čierne prvky umocňujú športový charakter dizajnu. Vodič ich vníma od momentu, kedy sa posadí za volant do štandardných škrupinových športových sedadiel CUP.

Sú to napríklad detaily z čierneho chrómu okolo mriežok ventilácie a stredovej konzoly, ktoré zvýrazňujú energickú osobnosť výnimočného automobilu.

Ceny a dostupnosť na slovenskom trhu zatiaľ neboli zverejnené.

 

Inzercia
Pokračujte na ďalší príspevok »MOTORISTICKÝ ŠPORT

Maco Racing mal vo francúzskom Circuit Paul Ricard druhú najrýchlejšiu Yamahu. Bilancia pretekov Endurance World Championship 2023

 • Slováci opäť ukázali, že napriek menším lokálnym pomerom vedia vďaka talentu a spolupráci ľudí v tíme konkurovať najlepším na svete.

   Vo Francúzsku pritom štartovali z 22. miesta zo 47 zúčastnených tímov z celého sveta.  Bilancia je 6. vo svojej kategórii, 8. celkovo a 3. v nezávislých tímoch.
 • MAGAZÍN

  SUCCESS STORY. História modelu Renault Clio

 • Renault Clio je stelesnením umu francúzskych konštruktérov vyrobiť auto, ktoré dokáže osloviť mladých aj starších, ženy aj mužov, a to naprieč dekádami. S príchodom najnovšej generácie si poďme najprv zaspomínať na to, čo znamenalo Clio kedysi.

   Spomínate si na Renault Clio s motorom V6 v strede a pohonom zadných kolies? Odomkli sme celý článok z auto motor a šport č. 10/2023
 • MOTOCYKLE

  Zero FX: Elektrický motocykel do každého terénu

 • Záber elektrických motocyklov sa stále rozširuje. Od malých skútrov až po veľké cestné stroje na cestovanie. Niekde medzi tým sú aj terénne motocykle, ktoré sa neboja vyraziť na cesty. Medzi ne patrí aj Zero FX.

   Vysoké zdvihy, vysoká svetlá výška, kolesá pripravené do terénu. Zero FX jazdí na elektrinu, čiže úplne potichu.