Takto vyzerá najlacnejšia Dacia Jogger za 13 550 eur! Čo dostanete za svoje peniaze?

Opäť sme sa hrali v konfigurátore, tentokrát nás zaujímalo najlacnejšie sedemmiestne auto na trhu, Dacia Jogger.
Vydané , zverejnil

Dacie sú známe nízkymi základnými cenami, čo sa prirodzene zvyklo odzrkadliť na zozname štandardnej výbavy. V minulosti nemali základné verzie nastaviteľný volant ani nárazníky vo farbe, to sa však s príchodom nových modelov zmenilo. **Za základnú výbavu sa dnes už nemusíte hanbiť, vyzerá k svetu a poskytne zaujímavé prvky,** na ktoré sme si detailne posvietili v konfigurátore.

Najväčším prekvapením však pre mnohých bude práve motorizácia. **Jogger sa štandardne dodáva s pomerne živým trojvalcovým turbomotorom 1.0 TCe (74 kW/100 k) v dvojpalivovej verzii s LPG.** Vďaka kombinovanej spotrebe benzínu na úrovni 6 l/100 km a dvom plnohodnotným nádržiam sa budú môcť majitelia tešiť nielen z nízkych prevádzkových nákladov, ale tiež zo samotného dojazdu cez 1 000 km.

Základný Jogger navyše poteší pomerne nízkou pohotovostnou hmostnosťou na úrovni 1 300 kilogramov, vďaka čomu by mohla byť dynamika s trojvalcom pod kapotou ešte stále na dostatočnej úrovni.

Skutočnosť, že ide o základnú verziu, neprezrádza Jogger ani pri pohľade na exteriér. Nárazníky sú tentokrát nielen vo farbe vozidla, ale ponúknu tiež efektné oplastovanie či okrasné prvky pripomínajúce chróm. **Nielen efektné, ale tiež mimoriadne funkčné sú štandardne dodávané denné a stretávacie LED svetlomety,** ktoré sú v tomto prípade doplnené aj o samostatné svetlomety do hmly.

Pokiaľ ide o samotnú technologickú výbavu, **očakávať môžete 6 plnohodnotných airbagov, systém núdzového brzdenia, asistent rozjazdu do kopca, kľúč s diaľkovým ovládaním, elektrické predné okná, výškovo nastaviteľný volant či svetelný senzor.** Mnohí ocenia tiež praktické strešné lišty alebo 16“ oceľové kolesá.

V porovnaní s drahšími verziami v interiéri nenájdete textilné dekorácie na palubnej doske ani na dverách, ktoré sú vyrobené výhradne z tvrdého plastu. Tak trochu retro pôsobia „tyčinky“ na ovládanie spätných zrkadiel a ako displej vám bude musieť poslúžiť váš mobilný telefón, ktorý môžete prepojiť s autom cez Bluetooth. **Čo však bude každému chýbať, je prítomnosť manuálnej klimatizácie, ktorá je dostupná až za príplatok 500 eur.**

Dostupné príplatky pre základnú verziu však nemajú zmysel, pretože **výrazne bohatšia stredná výbava Comfort predstavuje príplatok len na úrovni 800 eur.** Za peniaze navyše získate všetky okná a zrkadlá v elektrike, tempomat, klimatizáciu, multimediálny displej, modulárne strešné lišty alebo parkovacie senzory. S ohľadom na pomerne malý príplatok stráca základná verzia akýkoľvek zmysel, pretože za spomínaných 800 eur navyše získate už skutočne plnohodnotne vybavené auto.

Máme slovenské ceny DACIE JOGGER! Najlacnejšia verzia stojí menej ako 14-tisíc!

Importér značky Dacia práve dnes zverejnil cenník najnovšieho modelu značky s názvom Jogger. Dacia Jogger je novodobé rodinné MPV, avšak namiesto tradičného a podľa mnohých menej vzhľadného vonkajšieho dizajnu karosérie je crossoverom. V štandardnom vyhotovení ponúkne päť miest na sedenie, ale sedemmiestna verzia je za príplatok len 700 eur. Výška tohto poplatku sa vzťahuje nielen... Prečítať celé

Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!


Pokračujte na ďalší príspevok »